Lajme

MSh-ja synon të blej mbi 300 mijë vaksina kundër gripit sezonal

MSh-ja synon të blej mbi 300 mijë vaksina kundër gripit sezonal
19:14 | 28 Shtator 2020

Krahas këtyre vaksinave, Hoti ka thënë se MSH-ja synon të blejë edhe mbi 300 mijë vaksina të tjera, për të siguruar vaksina kundër gripit sezonal për të gjithë qytetarët që bien në kategoritë e rrezikut siç janë të moshuarit, të sëmurët kronik dhe shtatzënat.

Sipas tij, çmimi i vaksinave të prokuruar është 5 euro e 27 cent.

“Është në procedurat e tenderimit edhe sasia prej 250,000 vaksinave”, ka shtuar ai.

Front Online ka qëndruar edhe në ambientet e QKMF-së në në Prishtinë për të parë nga afër nëse ka interesim nga qytetarët për vaksinat kundër gripit sezonal dhe aty është vërejtur se tashmë qytetarët janë të informuar se nuk do të fillon vaksinimi këtë muaj.

Lajmi i plotë:

Vaksinimi kundër gripit sezonal fillon në nëntor, kaq ka kushtuar një vaksinë

 

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera