×
Etiketë: 300
Lajme01 Tetor 2020
Me dhjetëra punëtorë teknikë të Spitalit të Përgjithshëm të Pejës po protestojnë sot para këtij institucioni. Ata po shprehën të indinjuar për mos marrjen e shtesave prej 300 eurove. Në personelin mbështetës hynë administrata, recepsionistët,...
Lajme30 Shtator 2020
Me dhjetëra punëtorë teknik të Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës po protestojnë sot para këtij institucioni. Ata po shprehën të indinjuar për mos marrjen e shtesave prej 300 eurove. Ushtruesi i detyrës së drejtorit...
Lajme30 Shtator 2020
Për mos marrje të shtesave prej 300 euro, personeli mbështetës të cilët janë punësuar në QKUK dhe SHSKUK do të mbajë sot protestë. Kjo protestë pritet të mbahet nga ora 10:00 të mëngjesit para SHSKUK-së....
Kronika29 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka ndalur dy persona të dyshuar të cilët kishin ngarkuar prodhime nga qumështi,pa origjinë në vlerë 300 euro,transmeton Front Online.   Sipas raportit të policisë malli është dërguar në terminal doganor Mitrovicë....
Lajme28 Shtator 2020
Krahas këtyre vaksinave, Hoti ka thënë se MSH-ja synon të blejë edhe mbi 300 mijë vaksina të tjera, për të siguruar vaksina kundër gripit sezonal për të gjithë qytetarët që bien në kategoritë e rrezikut...
Kronika23 Shtator 2020
Në kuadër të aksionit policor në ndjekje të kultivuesve të bimëve narkotike, policia kufitare vetëm gjatë ditës së sotme në lokacionin Padesh-Koshare, përkatësisht në Ujzë Rripa e Vogël kanë zbuluar 6 parcela me rreth 1300...
Lajme22 Shtator 2020
Sindikata e Infermierëve të Kosovës pritet të mbajë sot konferencë për media para Klinikës së Kirurgjisë në orën 15:30. Kjo konferencë do të mbahet pas një takimi konsultativ që do ta ketë kjo sindiktaë me...
Lajme21 Shtator 2020
Pandemia Covid-19 përveç në shëndetin publik ka goditur edhe ekonominë në vend, ku bëjnë pjesë edhe bizneset nëpër komuna. Subjektet ekonomike më të goditura janë ato të gastronomisë dhe kompanitë me veprimtari prodhuese. Duke e...
Lajme19 Shtator 2020
Natën nuk i ndalin të lehurat. Të rralla nuk i kanë as sulmet ndaj njerëzve si kur bëhet terr ashtu edhe ditën. Sipas Drejtorisë së Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës të paktën 33 veta kanë...
Lajme18 Shtator 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati ka pyetur Qeverinë se ku kanë mbetur 300 milionë euro financim e kredi shtesë që ua dha Kuvendi për t’i ndihmuar qytetarët e bizneset. Murati në një postim në...
Front TV15 Shtator 2020
Punëtorët Shëndetësorë në Kosovë ende nuk i kanë marrë shtesat prej 300 eurove për angazhimin shtesë që kanë bërë gjatë kohës së pandemisë Covid-19, mjete këto që u janë premtuar nga ministri i Shëndetësisë, Armend...
Lajme15 Shtator 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Valon Ramadani ka reaguar pasi që punonjësve të shëndetësisë nuk ju janë paguar shtesat e premtuar. Në një postimi në llogarinë e tij në facebook, Ramadani ka thënë që në kohën...
Lajme10 Shtator 2020
Nga laboratori privat Olive për Front Online kanë thënë së çmimi për testet për Coronavirus është 20 euro. Zëdhënësja par medie e këtij laboratori  Antigona Qenaj- Sejdiu, tha se ky  çmim është bërë në bazë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.