×
 • Lajme
 • Lajme

  Nuk iu ndanë 300 eurot e premtuara, në QKUK stafi mbështetës mbajnë sot protestë

  FrontOnline
  30 Shtator 2020

  Për mos marrje të shtesave prej 300 euro, personeli mbështetës të cilët janë punësuar në QKUK dhe SHSKUK do të mbajë sot protestë.

  Kjo protestë pritet të mbahet nga ora 10:00 të mëngjesit para SHSKUK-së.

  Në personelin mbështetës hynë administrata, recepsionistët, vozitësit e autoambulancave, sigurimi, servirët e ushqimit, shërbimet teknike, pastruesit.

  Sipas Këshillit Organizativ ata janë të diskriminuar duke mos i marrë shumën e shtesave.

  Rikthehet Blasta, Artani i kërkon falje nga zemra
  Nga Rubrika
  Lajme28 Shkurt 2024
  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, gjatë vizitës që po bën Britanisë së Madhe është takuar edhe me liderët e Irlandës së Veriut....
  Lajme28 Shkurt 2024
  Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut, ka reaguar për procesin e gjykimit maratonik në Hagë ndaj ish...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Policia e Kosovës ka publikuar listat për mbajtjen e testit psikologjik për konkursin e shpallur më 6 korrik 2023. “Lidhur me konkursin...
  Të tjera
  Lajme28 Shkurt 2024
  Familjarët e 26-vjeçarit që mbeti i vdekur si pasojë e aksidentit në rrugën “Agim Ramadani” në Prishtinë sot ia kanë falur gjakun...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, duke komentuar sot takimin në Bruksel lidhur me vendimin e BQK-së për shfuqizimin e dinarit në Kosovë, ka...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Kënaqshmëria e qytetarëve ndaj punës së presidentes Vjosa Osmani, kryeministrit Albin Kurti dhe kryeparlamentarit Glauk Konjufca ka rënë në matjet e fundit...
  Vip28 Shkurt 2024
  Pas përfundimit të spektaklit të mbrëmjes së djeshme të “Big Brother VIP 3”, banorët janë mbledhur të gjithë në oborr duke shijuar...
  Sport28 Shkurt 2024
  Sulmuesi shqiptar, Rey Manaj po shkëlqen me Sivassporin në Turqi dhe tashmë çmimi i tij është ngritur mjaft shumë. Manaj ka shënuar...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Përfundon Samiti Ukrainë-Evropa Juglindore i mbajtur në Pallatin e Kongreseve në Tiranë. Në mbyllje të takimit, liderët realizuan edhe foton familjare bashkë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.