×
Etiketë: eurot
Lajme30 Shtator 2020
Për mos marrje të shtesave prej 300 euro, personeli mbështetës të cilët janë punësuar në QKUK dhe SHSKUK do të mbajë sot protestë. Kjo protestë pritet të mbahet nga ora 10:00 të mëngjesit para SHSKUK-së....
Lajme29 Gusht 2020
Është përpiluar lista me emrat e mjekëve që do të pëfitojnë pagën shtesë prej 300 euro për muajin korrik dhe gusht. Këtë shumë do ta gëzojnë vetëm ata mjekë që u ekspozuan drejtpërdrejt gjatë punës...
Lajme18 Gusht 2020
Mijëra serbë janë grumbulluar në “Lagjen e Boshnjakëve” në Mitrovicë, pa u kujdesur fare për distancën, si masë për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Ata po presin për të marrë asistencat mujore prej 130 nga...
Front TV30 Korrik 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami ka folur në seancën e Kuvendit po pritet të votohet rishikimi i buxhetit për vitin 2020. Bajrami tha se buxheti në fjalë është që një kohë të gjatë në parlament...
Front TV30 Korrik 2020
Deputeti i AAK-së Gazmend Abrashi në emër të Grupit Parlamentar bëri thirrje që të votohet rishikimi i buxhetit duke thënë se kjo është në të mirë të qytetarëve. Ai tha se rishikimi i buxhetit do...
Lajme27 Korrik 2020
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se është e pajustifikueshme që punëtorët kosovarë ende nuk i kanë marrë 170 eurot e premtuara nga Qeveria. Haradinaj ka thënë se me rishikimin e buxhetit ato para...
Lajme27 Korrik 2020
Deputetja e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi, ka bërë thirrje që 170 eurot e punëtorëve të paguhen nga Qeveria para festës së Bajramit.Ajo ka thënë se gjendja është e rëndë prandaj Qeveria e Kuvendi duhet të marrin...
Lajme24 Korrik 2020
Në vend të 120 eurove, sa merrnin përfituesit e skemës së pensioneve nga muaji mars me vendim të Qeverisë Kurti, pensionistët sot në llogaritë e tyre kanë gjetur vetëm nga 90 euro, sikur para pandemisë....
Ekonomi15 Korrik 2020
Ndryshimet e ligjit për ndarje buxhetore janë miratuar në lexim të parë, megjithatë akoma nuk janë proceduar në komisione parlamentare. Hekuran Murati, kryetar i Komisionit për Financa, tregon se akoma nuk është në rend të...
Ekonomi13 Korrik 2020
Ka kaluar kohë e gjatë që kur qytetarët e Kosovës janë në pritje të 170 eurove nga qeveria e Kosovës, si pjesë e pakos emergjente, për të ndihmuar bizneset dhe qytetarët në këtë kohë kur...
Lajme03 Korrik 2020
Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti duke komentuar mos dhënien e 170 eurove për punëtorët që nuk kanë punuar, apo kanë pas vështirësi në kohën e pandemisë, ka thënë se do të jetë vonë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.