×
Etiketë: iu
Lajme30 Shtator 2020
Sekretari i OVL-UÇK-së, Faton Klinaku, ka zbardhur bisedën e sotme telefonike me zyrtarët e Gjykatës Speciale. Këta të fundit kanë kontaktuar sot Klinakun, duke e pyetur nëse ai e njeh gjuhën gjermane apo atë angleze....
Lajme30 Shtator 2020
Për mos marrje të shtesave prej 300 euro, personeli mbështetës të cilët janë punësuar në QKUK dhe SHSKUK do të mbajë sot protestë. Kjo protestë pritet të mbahet nga ora 10:00 të mëngjesit para SHSKUK-së....
Lajme26 Shtator 2020
Me vendimin e ri të Qeverisë së Kosovës është hequr kufizimi i lëvizjes. Prej mbrëmë qeveria ka shfuqizuar vendimin e më hershëm ku qytetarët nuk lejoheshin të qarkullonin pas orës 22:30 deri në orën 05:00,...
Lifestyle26 Shtator 2020
Një pije e ngrohtë që heq nepsin për ushqime të ëmbla dhe që ndihmon në rënien në peshë? Po, mrekullia është bërë realitet dhe për më tepër, është fare e thjeshtë për t’u përgatitur. Bëhet...
Lajme25 Shtator 2020
Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Minierën e Trepçës-njësia në Leposaviq. Nga ky aksident ka mbetur i vdekur një punëtor. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar Kryeinspektori i Komisionit të Pavarur për...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
71-vjeçari Lefter Zhidru është vrarë nga policia në Elbasan. Pas 5 orësh rezistencë duke mos iu bindur thirrjeve të vazhdueshme të policisë për dorëzim ai është vrarë pas përplasjeve me armë. Pak para se të...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Suedia po shënon rritje të numri të rasteve me Covid-19, pasi njerëzit janë kthyer në normalitet duke mos u brengosur fare për masat mbrojtëse, ka thënë të enjten kryeministri i Suedisë, Stefan Lofven. Lofven tha...
Lajme24 Shtator 2020
Komuna e Prizrenit ka futur në funksion shërbimin geriatrik për të moshuarit që kanë nevojë për ndihmë mjekësore, por nuk kanë mundësi të shkojnë deri në Qendrat e Mjekësisë Familjare. Me këtë shërbim, të moshuarve...
Lifestyle24 Shtator 2020
Humbja e peshës është një nga sfidat kryesore, kur bëhet fjalë për ruajtjen e shëndetit të mirë. Ka miliona mënyra për të humbur kile, madje edhe nga ato që premtojnë rezultate të shpejta, por shumica...
Lajme21 Shtator 2020
Shkrimtari dhe publicisti Veton Surroi në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka komentuar Marrëveshjen e Uashingtonit dhe vizitën e Grenellit në Kosovë. Ai ka thënë se pavarësisht disa gjërave pozitive marrëveshja për...
Sport20 Shtator 2020
Tifogrupi “Komitët” i Vardarit vazhdojnë thirrjet raciste ndaj shqiptarëve pasi institucionet e Maqedonisë nuk i ndalin. Thirrën “shqiptari i vdekur, është shqiptar i mirë” edhe javës së kaluar e Qeveria kërkoi hetime nga Prokuroria. Asgjë...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Një tjetër gazetar u gjet i vdekur në Meksikë këtë javë, i pesti këtë vit në historinë e zymtë të sulmeve të vendit kundër shtypit. Gazetari veteran, Julio Valdivia u gjet të mërkurën pasdite në...
Kronika15 Shtator 2020
Policia në Deçan ka arrestuar një person të dyshuar për armëmbajtje pa leje. Nga i njëjti janë konfiskuar një armë, fishekë dhe karikator Rasti ka ndodhur më 14 shtator, ku policia ka bastisur në shtëpinë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.