[wp-story]

Kronika

Iu gjetën armë e fishekë në bjeshkë, arrestohet deçanasi

Iu gjetën armë e fishekë në bjeshkë, arrestohet deçanasi
14:44 | 15 Shtator 2020

Policia në Deçan ka arrestuar një person të dyshuar për armëmbajtje pa leje. Nga i njëjti janë konfiskuar një armë, fishekë dhe karikator

Rasti ka ndodhur më 14 shtator, ku policia ka bastisur në shtëpinë e drurit të të dyshuarit, në bjeshkën e Deçanit.

“Stacioni Policor nё Deçan me datën 14 shtator 2020, pas njё informate tё siguruar nga njësiti i hetimeve, nё mbështetje tё Njësisë pёr reagim tё shpejtё DRP Pejё, nё koordininm tё plotё me Prokurorin e shtetit dhe me urdhër tё Gjyqtarit tё procedurës paraprake ёshtё realizuar njё kontroll-bastisje, nё shtëpinë e drurit (t’ban) e personit tё dyshuar nё bjeshkën e Deçanit tё quajtur ‘Plaqica e Vokshit’”, njofton policia.
Gjatë bastisjes, janë gjetur armë, fishekë e karikator.

“Gjatё kontrollit ёshtё gjetur dhe konfiskuar: Njё (1) armё automatike AK 47 Njё (1) karikator i sё njëjtës armë dhe tre (3) copё fishekё 7.62mm”, thekson njoftimi.

I dyshuari është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje.

“Personi i dyshuar ёshtё arrestuar i njëjti pas intervistimit me vendim tё Prokurorit tё shtetit ёshtё liruar ne procedurё te rregullt”, njofton policia.

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera