×
Etiketë: sot
Lajme01 Tetor 2020
Viti i ri akademik 2020/2021, fillon sot në institucionet e arsimit të lartë, për studentët e vitit të dytë dhe të tretë, kurse për studentët e rinj të vitit të parë do fillojë me vonesë....
Lajme01 Tetor 2020
Agjencia e Regjistrimit Civil e Ministrisë së Punëve të Brendshme, njofton qytetarët e Republikës së Kosovës, se nga sot do të fillojë aplikimin për patentë-shoferë ndërkombëtar. Aplikimi do të bëhet në të gjitha Qendrat për...
Lajme01 Tetor 2020
Dhomat e Specializuara njoftuan se kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati do të bëjë paraqiten e parë para këtyre dhomave më 1 tetor, pra sot. Paraqitja e parë do të...
Vip30 Shtator 2020
Dy vajza të reja, dy shembuj inspirues, të dyja këto që krahas çdo diskriminimi e sfide në jetë kishin refuzuar të dorëzoheshin. Ato i m ‘veshën vetes një përgjegjësi aspak të lehtë, atë të fuqizimit...
Lajme30 Shtator 2020
Në dy ditët e fundit, asnjë person nuk ka vdekur si pasojë e virusit Covid-19 në Kosovë, raporton Front Online. Një gjë të tillë e ka bërë të ditur ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj. Njoftimi...
Lajme30 Shtator 2020
Për mos marrje të shtesave prej 300 euro, personeli mbështetës të cilët janë punësuar në QKUK dhe SHSKUK do të mbajë sot protestë. Kjo protestë pritet të mbahet nga ora 10:00 të mëngjesit para SHSKUK-së....
Lajme29 Shtator 2020
Në hyrje të fshatit Gërnqar i Komunës së Kllokotit, është emëruar një rrugë me emrin e tenistit të famshëm serb, Novak Djokoviq. Lajmin e ka konfirmuar për Kosovo Online kryetari i Komunës së Kllokotit, Bozhidar...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Një burrë 67 vjeç me prejardhje nga Kosova akuzohet se në vitin 2019 e mbyti gruan e tij, duke e goditur me ‘lugë’ të këpucëve. Ai sot do të dalë para Gjykatës së Qarkut në...
Lajme29 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë në Qeverinë e Kosovës, Armend Zemaj pret sot në takim zëvëndësminitrin e Shëndetësisë në Maqedoninë Veriore, Ilir Hasanin. Burime të Gazetës Express bëjnë të ditur se temat që do të diskutohen janë...
Lajme29 Shtator 2020
Përmes një komunikate për media, Dhomat e Specializuara, kanë njoftuar se të martën, më 29 shtator në orën 15, në sallën e gjyqit në Hagë do të mbahet paraqitja e parë e Nasim Haradinaj. Haradinaj...
Lajme29 Shtator 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se do të mbajë mot i ndryshueshëm. IHK njofton se do të ketë reshje shiu, ndërsa shtrirja e reshjeve kuptohet nuk do të jetë uniforme në gjithë vendin...
Lajme29 Shtator 2020
Pas paralajmërimeve për protestë, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti sot do të takohet me përpunuesit e qumështit. Takimi mes kryeministrit Hoti dhe përpunuesve të qumështit do të mbahet në ora 09:00. E përpunuesit e qumështit...
Lajme29 Shtator 2020
Sot do të bëhet dorëzim - pranimi i detyrës nga Avokati i deritanishëm i Popullit, Hilmi Jashari tek Avokati i ri i Popullit, Naim Qelaj. Kuvendi i Kosovës e ka zgjedhur dje Naim Qelajn Avokat...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.