×
 • Lajme
 • Lajme

  Lobon nëpër botë kundër Kosovës, por një rrugë në Kllokot nga sot do të mbajë emrin e Novak Gjokoviqit

  FrontOnline
  29 Shtator 2020

  Në hyrje të fshatit Gërnqar i Komunës së Kllokotit, është emëruar një rrugë me emrin e tenistit të famshëm serb, Novak Djokoviq.

  Lajmin e ka konfirmuar për Kosovo Online kryetari i Komunës së Kllokotit, Bozhidar Dejanoviç. Kryetari thotë se edhe asamblistët shqiptarë e kanë përkrahur një gjë të tillë.

  Opozita Hotit: Ke dështuar për 100-ditë, s’ke bërë asgjë

  Kujtojmë se sportisti Djokoviq, sipas ministrit të Jashtëm të Serbisë, Ivica Daqiç, po lobon në glob kundër Kosovës, duke kërkuar nga shtetet që tashmë e kanë njohur Kosovën, të hiqet njohja ndaj saj.

  “Novak gjithmonë pyet se çfarë mund të bëjë. Ai pret çdo tërheqje të njohjes së Kosovës. Shumë udhëheqës shtetërorë më pyetën për të, dhe unë e thirra atë dhe kërkova të dërgojë topa tenisi ose reketa me autografin e tij ”, pati thënë Daçiq në për Blicin serb.

  Sipas Daçiq, fushata e numrit një në tenis ka filluar tash e pesë muaj.

  Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home
  Nga Rubrika
  Lajme25 Shkurt 2024
  Lëvizja Vetëvendosje ka shkruar se janë bërë 5 muaj që prej sulmit ndaj Policisë së Kosovës më 24 shtator të vitit të...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Kryetari i Degës i PDK-së në Skënderaj, Sami Lushtaku, ka bërë të ditur se e ka vizituar deputeten e këtij subjekti, Ganimete...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Ka vdekur infermierja e pensionuar Zyrafete Shehu. Kështu ka njoftuar Oda e Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve tjerë Shëndetësor të Kosovës. Ajo kishte...
  Të tjera
  Vip25 Shkurt 2024
  Moderatorja dhe këngëtarja e njohur Luana Vjollca është mjaftë aktive në mediat sociale. Ajo ka befasuar ndjekësit teksa publikon një video ku...
  Vip25 Shkurt 2024
  Silvi Forte është banori më i ri i shtëpisë së Big Brother Vip, i cili u fut mbrëmjen e djeshme, së bashku...
  Bota/Rajoni25 Shkurt 2024
  Policia shqiptare ka arrestuar një 30-vjeçar në Kavajë, nën dyshimin se bashkë me vëllain e tij pasi e rrahën një 25-vjeçar e...
  Sport25 Shkurt 2024
  Më 25 mars, kombëtarja e Shqipërisë do ta luajë një ndeshje miqësore kundër Suedisë. Ndeshja do të zhvillohet në ora 19:00 në...
  Bota/Rajoni25 Shkurt 2024
  Bjellorusia po mban sot zgjedhje parlamentare dukshëm të kontrolluara dhe nën masa të larta të sigurisë në qendrat e votimit, për të...
  Bota/Rajoni25 Shkurt 2024
  Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Taulant Balla, ka njoftuar se brenda 24 orëve janë arrestuar 15 persona. Ai me këtë rast ka...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.