×
Etiketë: botë
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Gjeneva pritet të rrisë pagën minimale në vend në rreth 3800 euro, që raportohet të jetë më e larta në botë, pasi autoritetet lokale kanë aprovuar masat e reja në një votim të befasishëm, në...
Lajme29 Shtator 2020
Në hyrje të fshatit Gërnqar i Komunës së Kllokotit, është emëruar një rrugë me emrin e tenistit të famshëm serb, Novak Djokoviq. Lajmin e ka konfirmuar për Kosovo Online kryetari i Komunës së Kllokotit, Bozhidar...
Lajme28 Shtator 2020
Rrjeti i Grave për Zhvillimin e Paqes (WWPN) ka prezantuar mbi një mijë gra eminente në botë të cilat kanë punuar për ndaljen e luftërave dhe krijimin e paqes. E në ballinë ku është prezantuar...
Lajme22 Shtator 2020
Ish-zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Anton Berisha, ka folur sot për angazhimin amerikan në procesin e normalizimit ekonomik në mes të Kosovës dhe Serbisë. Berisha ka thënë se Kosova dhe shqiptarët janë përfituesit më të...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Njerëzit më të pasur rusë në botë janë biznesmenë dhe investitorë shumë të pasur me aksione në minerale, banka, madje edhe klube të njohura të futbollit. Megjithatë një emër mungon, Vladimir Putin. Nuk dihet me...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
30 milionë e 698 mijë e 51 persona, janë infektuar me Coronavirus në botë, transmeton Front Online. Sipas faqes botërore të statistikave, worldometers.info, 956 mijë e 450 persona kanë vdekur nga ky virus, ndërsa 22...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Me ardhjen e vjeshtës numri i të infektuarve më koronavirusi ka ardhur duke u rritur. Dje OBSH njoftoi se Europa shënoi një numër më të lartë rastesh sesa në mars. Sipas Universitetit ‘John Hopkins’, numri...
Lajme16 Shtator 2020
Shefja e diplomacisë kosovare Meliza Haradinaj-Stublla gjatë qëndrimit zyrtar në Hagë, ka takuar bashkatdhetarë dhe përfaqësues nga shoqatat “Kosova” dhe “Shqiptarët në Holandë”. Ajo me këtë rast ka diskutuar për projekte konkrete për Kosovën, dhe...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Një nga skeletet më të plota në botë të dinozaurëve është në shitje. “Stan T. rex”, i quajtur sipas paleontologut që i zbuloi për herë të parë eshtrat e tij, thuhet se ka ecur në...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Numri i personave të infektuar me virusin Covid-19 në botë, sipas faqes së statistikave worldometers.info. ka arritur në 29 milionë e 813 mijë e 565, transmeton Front Online. Numri i personave të vdekur nga ky...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.