Bota/Rajoni

Rreth 30 milionë persona janë infektuar me virusin Covid-19 në botë

Rreth 30 milionë persona janë infektuar me virusin Covid-19 në botë
17:18 | 16 Shtator 2020

Numri i personave të infektuar me virusin Covid-19 në botë, sipas faqes së statistikave worldometers.info. ka arritur në 29 milionë e 813 mijë e 565, transmeton Front Online.

Numri i personave të vdekur nga ky virus ka arritur në 940 mijë e 804, ndërsa deri tani
21 milionë e 615 mijë e 109 persona janë shëruar nga ky virus./Front Online/

 

 

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera