×
Etiketë: milionë
Ekonomi01 Tetor 2020
Për të gjashtën herë me radhë në Departamentin Special ka dështuar të mbahet seanca fillestare ndaj të akuzuarve për krim të organizuar, kontrabandë me mallra, shmangie nga tatimi e vepra tjera, Millan Bozhoviq dhe Zhelkjo...
Lajme29 Shtator 2020
Mbi 45 milionë euro është borxhi që konsumatorët i kanë ndërmarrjes KRU “Prishtina”. 2 milionë prej këtyre mjeteve u bën qysh kur filloi pandemia në mars e këndej, shkruan Front Online. Zëdhënësja në këtë ndërmarrje,...
Lajme29 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka thënë se fondi prej 87 milion eurosh tashmë është aktiv dhe në dispozicion të qytetarëve. Ai në një postim në Facebook ka bërë të ditur se nga java e...
Lajme29 Shtator 2020
Nënkryetari i OVL-së së UÇK-së, Nasim Haradinaj, ka folur në seancën e parë ndaj tij në Gjykatën Speciale. Ai ka thënë se nuk e njeh këtë gjykatë, të cilën e ka quajtur me afat të...
Lajme29 Shtator 2020
Rikthimi i fondeve të MCC’së: Nënshkruhet Memorandum Mirëkuptimi për investim 10 milionë dollarë në Termokos Korporata Sfidat e Mijëvjeçarit do të investojë 10 milionë dollarë në ndërmarrjen publike Termokos, raporton Front Online. Drejtori i MCC’së...
Lajme28 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës ka votuar sot për ndarjen e mjeteve në kuadër të fondit për rimëkëmbje ekonomike, të cilat ndahen si subvencionim për koston e pagave që kanë bizneset në Kosovë. 87 milionë euro është...
Lajme28 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e fundit ka alokuar 60 milionë euro për subvencionimimin e pagave për bizneset aktive. Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, në prezantimin e këtij propozimi tha se, subvencionimi përfshin edhe bizneset...
Lajme27 Shtator 2020
Sipas Ujësjellësit Rajonal “Prishtina”, shfrytëzimi i ujit nuk po paguhet nga një pjesë e madhe e qytetarëve. Borxhi që i kanë kësaj kompanie, sipas zyrtarëve të saj kap shifrën e 45 milionë eurove, njofton Klan...
Ekonomi26 Shtator 2020
Rreth 150 milionë euro më pak këtë vit kanë mbledhur për arkën e shtetit dy institucionet dy institucionet financiare në vend. Ndërsa, ministrja e Financave Hykmete Bajrami ka thënë se për të hyrat edhe viti...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Shtetet e Bashkuara kanë tejkaluar 7 milionë raste të konfirmuara të koronavirusit, ndërsa disa qeveri në Evropë po vendosin kufizime më të rrepta në përpjekje për të vendosur nën kontroll rritjen e infeksioneve. Shtetet e...
Lajme25 Shtator 2020
Ministri i Brendshëm, Agim Veliu, ka thënë se katër milionë euro janë ndarë në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës për Policinë e Kosovës. “Ata janë heronjtë tanë të gjallë të cilët në vazhdimësi...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.