×
Etiketë: infektuar
Lajme29 Shtator 2020
Task Forca komunale për arsim në Komunën e Malishevës, sot e ka mbajtur takimin e rregullt, ku është shqyrtuar situata në arsim në këtë komunë, sa i përket situatës me pandeminë covid-19. Në Komunën e...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Mbi 32 milionë qytetarë në botë rezultojnë të infektuar me Covid-19, ndërsa numri i viktimave nga pandemia po kap 1 milionëshin. Këto janë shifrat më të fundit që prezanton faqja “Worldometers”. Nga të dhënat, SHBA...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Pavarësisht rivendosjes së karantinës në gjithë vendin, Izraeli po njeh rekorde infektimesh ditore. 24 orëshi i fundit shënoi afro 7 mijë infektime ditore, shifra më e larë e arritur deri më tani. Në karantinën e...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
1 i vdekur e 83 të infektuar me Covid-19 në Serbi Një person ka vdekur si pasojë e inefktimit me Covid-19 në Serbi gjatë 24 orëve të fundit. Nga 6 mijë e 663 njerëz sa...
Lajme23 Shtator 2020
Katër mësimdhënës të shkollës “Mihal Grameno” në Fushë Kosovë, kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Kështu ka bërë të ditur zëdhënësi i Komunës së Fushë Kosovës, Ali Topalli, i cili tha se deri më sot janë...
Lajme22 Shtator 2020
Serbia edhe më tej vazhdon të furnizojë me oksigjen qytetarët e saj në Kosovë, të infektuar me Covid-19. Nëpër rrugët e Prishtinës është parë një kamion dukshëm mirë i furnizuar, i cili bartë bombola të...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore janë kryer 552 teste për COVID-19 dhe prej tyre 45 kanë rezultuar pozitivë, ose thënë ndryshe 8 për qind e tyre. Po ashtu kanë ndërruar jetë edhe...
Lajme21 Shtator 2020
Që nga marsi e deri më tani në Kosovë janë regjistruar 15 mijë e 63 persona të infektuar me koronavirus. Ka shkuar në 15 mijë e 63 numri i përgjithshëm i të infektuarve me koronavirus...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
30 milionë e 698 mijë e 51 persona, janë infektuar me Coronavirus në botë, transmeton Front Online. Sipas faqes botërore të statistikave, worldometers.info, 956 mijë e 450 persona kanë vdekur nga ky virus, ndërsa 22...
Lajme19 Shtator 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 678 mostra të marra nga ShSKUK...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri COVID-19 në botë ka tejkaluar shifrën 30 milionë. Sipas faqes së internetit “Worldometer”, e cila përpilon të dhënat në lidhje me pandeminë, deri më tani në mbarë...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Numri i personave të infektuar me virusin Covid-19 në botë, sipas faqes së statistikave worldometers.info. ka arritur në 29 milionë e 813 mijë e 565, transmeton Front Online. Shtetet e Bashkuara të Amerikës prijnë me...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.