×
Etiketë: persona
Lajme01 Tetor 2020
Interpoli dhe Europoli kanë zhvilluar një aksion ku janë arrestuar 166 persona. Aksioni është zhvilluar në Evropën Juglindore kundër migrimit ilegal trafikimit me armë zjarri dhe trafikimi me drogë. Operacioni është zhvilluar nga data 24...
Lajme30 Shtator 2020
EUROPOL-i ka kryer një operacion ndërkombëtar në të cilin 166 persona janë arrestuar. Sipas Europol, 390 000 persona dhe 44 000 automjete hynë në ‘sitën’ e kontrollit në vendet ndërkufitare, të listuar si pikat e...
Lajme30 Shtator 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) i ka publikuar rezultatet e fundit për viktimat, rastet e reja dhe të shëruarit nga Coronavirusi. Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 62 pacientë. Numri i...
Kronika29 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka njoftuar se ka përfunduar aksionin në Pejë. Policia bën të ditur se ka arrestuar njëmbëdhjetë persona të dyshuar për përfshirje në veprën penale ‘importi, eksporti, furnizimi, transportimi, prodhimi, këmbimi ndërmjetësim ose...
Lajme29 Shtator 2020
Mëngjesin e sotëm, Policia e Kosovës me urdhëresë të lëshuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë- Departamenti Special, ka zhvilluar një operacion të gjerë në Rajonin e Pejës. Aksioni në Pejë nga Drejtoria për Hetimin e...
Kronika29 Shtator 2020
Policia e Kosovës, gjatë ditës së djeshme ka arrestuar 6 persona, pasi të njëjtit ishin përfshirë në një rrahje, raporton Front Online. Sipas raportit 24 orësh të policisë, 4 nga të dyshuarit janë dërguar në...
Lajme29 Shtator 2020
Deri më sot në Kosovë janë infektuar 15 mijë e 520 persona me koronavirus, nga 66 mijë e 624 sa janë testuar. Derisa janë shëruar 13 mijë e 420 pacientë, 625 të tjerë nuk e...
Lajme26 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit, në Kosovë 77  persona janë shëruar nga Covid-19, raporton Front Online. Një gjë e tillë është bërë e ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik. Njoftimi i IKSHPK:  77 TË...
Kronika26 Shtator 2020
Tre persona janë arrestuar në fshatin Pirq të Mitrovicës, pasi kanë penguar inspektorët e Agjencisë së Veterinarisë dhe Ushqimit të Kosovës, gjatë kryerjes së detyrës zyrtare. Pas intervistimit me urdhër të prokurorit të dyshuarit janë...
Lajme25 Shtator 2020
Dy persona janë duke protestuar para zyreve të OVL-UÇK, pas bastisjeve që po bëhen nga zyrtarë policorë të EULEX-it, raporton Front Online. Tashmë është konfirmuar se është arrestuar edhe  kreu i kësaj organizate, Hysni Gucati,...
Lajme25 Shtator 2020
Prokurori i Shtetit ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ndaluar gjithsej 12 persona. Sipas prokurorisë, gjatë kësaj periudhe janë bërë katër kërkesa për caktimin e paraburgimit për katër persona...
Kronika25 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit kanë ndodhur gjithsej 38 aksidente trafiku, prej tyre 17 kanë përfunduar me të lënduar, ndërsa 21 me dëme materiale. Policia njofton se për shkelësit e trafikut janë shqiptuar 1 mijë...
Lajme25 Shtator 2020
Gjatë kësaj jave ka pas rënie të numrit të të infektuarve dhe të të vdekurve me virusin korona. Megjithatë, ende vazhdon të ketë raste të reja pozitive me COVID-19, ku gjatë 24 orëve të fundit...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.