×
Etiketë: rrugë
Lajme30 Shtator 2020
Kryetari i Këshillit Koordinues të Shoqatave të Qumështit, Ramadan Memaj, ka paralajmëruar protesta të fermerëve ditëve në vijim, ku mund të bllokohen edhe rrugët gjithandej Kosovës. Ai ka thënë se veprimi i vetëm i përgjegjshëm...
Lajme29 Shtator 2020
Në hyrje të fshatit Gërnqar i Komunës së Kllokotit, është emëruar një rrugë me emrin e tenistit të famshëm serb, Novak Djokoviq. Lajmin e ka konfirmuar për Kosovo Online kryetari i Komunës së Kllokotit, Bozhidar...
Lajme29 Shtator 2020
Përfaqësuesit e fermerëve të qumështit meqë nuk u lejuan të shkojnë tek Qeveria e Kosovës, kanë derdhur qumështin në rrugë tek rreth i “Dragodanit”. Edhe pse nuk u lejuan, ata në këmbë ia kanë mësyrë...
Lajme29 Shtator 2020
Përfaqësuesit e fermerëve të qumështit kanë bllokuar rrugën te rrethi “Dragodan” në Prishtinë. Kjo po bëhet si shenjë pakënaqësie meqë përfaqësuesit e fermerëve të qumështit nuk u lejuan që të parakalojnë nga rruga “Garibaldi” rreth...
Lajme25 Shtator 2020
Kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj, i ka lutur qyetarët që të mos hedhin mbeturina në hapësira publike. Ai tha se dikush po kujdeset që ambienti të jetë i pastër, e që puna e tyre po...
Lajme24 Shtator 2020
Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se kompanitë e kontraktuara për mirëmbajtje të rrugëve janë duke vendosur pahitë elastike në një pjesë të rrugës nacionale M9, Prishtinë – Fushë Kosovë, në afërsi të kazermës së FSK-së...
Lajme22 Shtator 2020
Kryeministri Avdullah Hoti ka paralajmëruar shtrëngim të masave restriktive për të menaxhuar valën e dytë të koronavirusit. Ani pse tha se vendi është në rrugën e duhur sa i përket përgatitjeve për dimër dhe se...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Sikurse ishte paralajmëruar cikloni ” Ianos ” goditi zonat perëndimore të Lamias në kufijtë me Komunën e Makrakomi dhe rrugën Lamia – Karpenisi. Forcat zjarrfikëse u gjendën në vende të ndryshme për t’i ardhur në...
Lajme18 Shtator 2020
Deputetja Mimoza Kusari ka publikuar sot disa fotografi të Komunës së Gjakovës, ku thotë se nga komuna janë prerë drunjtë 50 vjecar për të ndërtuar rrugë për makina. “Kështu u zgjua sot Gjakova. Drunjët 40...
Lajme18 Shtator 2020
Deputetja Mimoza Kusari ka publikuar sot disa fotografi të Komunës së Gjakovës, ku thotë se nga komuna janë prerë drunjtë 50 vjecar për të ndërtuar rrugë për makina. “Kështu u zgjua sot Gjakova. Drunjët 40...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri i parë nga radhët e BDI-së, Artan Grubi sot para vërtetoi se BDI do të udhëheq me ndërmarrjen publike për Rrugë Shtetërore, MEPSO dhe me Agjencinë për barna dhe mjete mjekësore. “Është marrëveshje për...
Lajme10 Shtator 2020
Për shkak të punimeve në rrjetin e ujësjellësit, të premten KRU “Prishtina” ka planifikuar ndaljen e ujit në tri rrugë në kryeqytet. Siç është bërë e ditur nga Ujësjellësi, janë bërë të gjitha përgatitjet teknike,...
Lajme09 Shtator 2020
Në disa rrugë të kryeqytetit janë duke u bërë punime. E shkak i punimeve, sot dhe nesër do të mbyllen tri rrugë në lagjen “Pejton”. Komuna e Prishtinës ka njoftuar se rruga “Nazmi Mustafa”, “Sejdi...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.