×
Etiketë: rrugë
Bota/Rajoni18 Qershor 2020
Një 57-vjeçar me origjinë nga Kosova është gjetur i vrarë në Regensburg të Gjermanisë. Sipas mediave gjermane, një 55-vjeçar, po ashtu kosovar, është arrestuar si i dyshuar. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të stacionit të...
Auto18 Qershor 2020
Mes protestave dhe mllefit të përhapur mbi brutalitetin e policisë, një opsion në iPhone që ndihmon përdoruesit të regjistrojnë automatikisht bashkëveprimet e tyre me policinë, gjatë ndalimit në rrugë – po fiton popullaritet. Opsioni i...
Bota/Rajoni18 Qershor 2020
Komunikacioni në vend po zhvillohet në rrugë të thata, informojnë nga Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë. Nga atje informojnë se Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka marrë vendim më 17 qershor që të hapen...
Bota/Rajoni17 Qershor 2020
Pas Prespës askush nuk mund të kontestojë se në Maqedoninë e Veriut jetojnë maqedonas, të cilët flasin gjuhën maqedonase, është porosia që para do kohë e dërgoi negociatori në thuajse kontestin tredekadësh për emrin, Matthew...
Bota/Rajoni17 Qershor 2020
Një puq i ri është tentuar të bëhet mëngjesin e sotëm në Mal të Zi. Mediat e Podgoricës raportojnë se disa grupe kanë tentuar ta uzurpojnë pushtetin komunal në Budva. “Në këto momente në Budva...
Lajme16 Qershor 2020
Të martën është përuruar asfaltimi i segmentit të parë të rrugës Deçan – Plavë. Në ceremoninë me rastin e përurimit të rrugës prezent ishte edhe kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti. Ai ka thënë se është...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.