Bota/Rajoni

LAMM: Komunikacioni në Maqedoni po zhvillohet në rrugë të thata

LAMM: Komunikacioni në Maqedoni po zhvillohet në rrugë të thata
10:00 | 18 Qershor 2020

Komunikacioni në vend po zhvillohet në rrugë të thata, informojnë nga Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë.

Nga atje informojnë se Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka marrë vendim më 17 qershor që të hapen vendkalimet kufitare, me çka personat që do të hynë në vendin tonë do të jenë të detyruar që të kenë test negativ PCR jo më të vjetër se 72 orë.

Komunikacioni jashtë mjediseve urbane po zhvillohet me intensitet të ulët.

Nga LAMM rekomandojnë shoferët që të kenë kujdes me shpejtësinë e vozitjes, veçanërisht nëpër luginat e vendit ku mund të ketë rrëshqitje të dheut.

Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home

Të tjera