×
Etiketë: rrugë
Lajme08 Gusht 2020
Në komunën e Malishevës gjatë ditës së sotme ka mbretëruar një mot më i ligë. Në orët e pasditës fryma e madhe ka shkakruar dëme në rrugë. Për shkak të frymës ka rrëshqitur pullazi i...
Bota/Rajoni08 Gusht 2020
Mijëra libanezë, të zemëruar me udhëheqësit e tyre politikë, po protestojnë sërish nëpër rrugët e kryeqytetit të shkatërruar Bejrutit, katër ditë pas një shpërthimi të fuqishëm që la të paktën 154 viktima. Disa prej protestuesve...
Lajme08 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj u zotua se është duke bërë përpjekje që çdo shqiptar në këtë kohë pandemie të marrë shërbime cilësore shëndetësore. Për ketë sipas tij, qëllimi i tyte është që shqiptarët e...
Front TV08 Gusht 2020
Po bëhen thuajse një muaj qysh kur Komisioni Disiplinor në kuadër të Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë (MTI), e ka larguar nga shërbimi civil drejtorin e Departamentit të Rezervave Shtetërore, Arton Muçajn. Kjo me arsyetimin...
Lajme06 Gusht 2020
Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi dhe ushtruesi i detyrës së kryeshefit të KRU “Prishtina”, Sokol Xhafa, kanë nënshkruar sot një memorandum mirëkuptimi për Projektin e Trajtimit të Ujërave të Zeza në Prishtinë. Qëllimi...
Lajme05 Gusht 2020
eshjet e shiut që filluan mbrëmë kanë shkaktuar probleme në kryeqytet. Ato kanë vërshuar disa rrugë, duke bllokuar qarkullimin e këmbësorëve, por edhe automjeteve. KosovaPress ju sjell disa fotografi dhe video ku shihet rruga, trotuari...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Një tërmet me magnitudë 5.2 ka goditur krahinën lindore turke, Malatya, ditën e sotme. Autoriteti i Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) tha se tërmeti goditi rrethin Pütürge në 12.37 sipas kohës lokale. Në pamjet...
Lajme04 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj sot ka marrë vendim që të shfuqizohet Udhëzimi Administrativ për rregullimin dhe unifikimin e çmimit të barnave, të cilin e kishte nënshkruar ish-ministri Uran Ismaili. Ky i fundit e quan...
Bota/Rajoni29 Korrik 2020
Komunikacioni në rrugët shtetërore zhvillohet pa ndërprerje, nëpër rrugë të thata. Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë mjediseve të qytetit është mesatar. Lidhja auto-moto e Maqedonisë rekomandon shpejtësi të përshtatur të lëvizjes, respektim të...
Lajme29 Korrik 2020
Pas aksionit të Inspekcionit dhe Policisë së Kosovës rrugët e Prishtinës janë boshatisur. Nga e marta, 28 korrik, sipas vendimit të ri, Qeveria e Kosovës ka vendosur që nga ora 22:30 deri në orën 5:00...
Kronika25 Korrik 2020
Një person është gjetur pa shenja jete dje në Partesh të Gjilanit. Policia ka njoftuar se ekipi mjekësor e ka konstatuar vdekjen e viktimës dhe trupi është dërguar për obduksion në Institutin Mjekësisë Ligjore. “Është...
Lajme19 Korrik 2020
Rruga “Isa Boletini” në lagjen “Dardania” (nga Termokosi në drejtim të KEDS-it) do të jetë e mbyllur për qarkullim të trafikut sot. Kështu ka bërë të ditur kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes...
Lajme15 Korrik 2020
Zv/kryeministri i vendit, Besnik Tahiri ka shpërndarë sot maska për disa punëtorë, të cilit po kryenin punë në rrugë. Tahiri tha se shëndeti i secilit është i rëndësishëm sikurse edhe i punëtorëve, të cilët po...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.