Lajme

Tahiri shpërndanë maska për disa punëtorë që po kryenin punë në rrugë

Tahiri shpërndanë maska për disa punëtorë që po kryenin punë në rrugë
18:41 | 15 Korrik 2020

Zv/kryeministri i vendit, Besnik Tahiri ka shpërndarë sot maska për disa punëtorë, të cilit po kryenin punë në rrugë.

Tahiri tha se shëndeti i secilit është i rëndësishëm sikurse edhe i punëtorëve, të cilët po e mbajnë gjallë jetën dhe ekonominë e Kosovës.

Tahiri kërkoi nga të gjithë që të mbajnë maska, që të fitohet lufta me COVID-19.

Postimi i plotë:

Bashkë do t’ia dalim.

Kam shpërndarë maska për disa punëtorë, të cilët ishin duke kryer punë të jashtëzakonshme në rrugë. Shëndeti i secilit është i rëndësishëm sikurse edhe i punëtorëve, të cilët po e mbajnë gjallë jetën dhe ekonominë e Kosovës. Prandaj, kërkoj prej të gjithë punëtorëve, prej të gjithë qytetarëve, që të bartin maska dhe të fitojmë luftën me COVID-19.

Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike sapo njoftuan se në 24 orët e fundit janë edhe 119 të infektuar. Ky numër është alarm se maskat duhet të përdoren dhe të shtohet edhe më shumë kujdesi. Bashkë do t’ia dalim.

Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA

Të tjera