×
Etiketë: pune
Lajme30 Shtator 2020
PDK’ja e ka kritikuar Qeverinë Hoti, saktësisht deklarimin se kryeministri i vendit, Avdullah Hoti nuk harxhon para të taksapaguesve, pasi që drekën e merr me vete në punë, raporton Gazeta Express. Në emisionin në T7,...
Lajme26 Shtator 2020
Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, është takuar me ekipin e Korporatës Financiare Amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar. Me anë të një postimi në Facebook, Abrashi ka paralajmëruar projekte infrastrukturore që do ta integrojnë Kosovën më mirë,...
Kronika26 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka raportuar edhe për një rast të zhdukjes së një burri. Zhdukja e personave në Kosovë ka filluar të kthehet në shqetësim. Pos raportimit për zhdukjen e femrave, po raportohet edhe zhdukja...
Lajme25 Shtator 2020
Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Haxhi Shala ishte i ftuari i radhës në emisionin “n’kuvend” ku ka folur rreth Qeverisë Hoti, e ka dhënë detaje nga akomodimi i tij në parti. Ai...
Lifestyle24 Shtator 2020
Autorja, prezantuesja dhe ylli televiziv Jen Hatmaker thotë se arsyeja nuk është mungesa e aftësive organizative, por një ndjenjë e vetmisë, shkruan MindBodyGreen. Që lidh vetminë dhe produktivitetin "Kur njerëzit kanë një ndjenjë se i...
Lajme22 Shtator 2020
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, e ka vlerësuar njohjen e shtetit në Kosovës nga ana e Izraelit, duke thënë se ne kemi traditë të marrëdhënieve të mira me hebrenjtë. Siç u shpreh në emisionin Rubikon:...
Lajme22 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit, në Kosovë janë raportuar edhe 66 raste të reja me Coronavirus, transmeton Front Online. Një gjë e tillë është bërë e ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik. Njoftimi i...
Lajme22 Shtator 2020
Deputeti i LDK’së, Fetah Rudi ditë më parë ka njoftuar se është liruar nga spitali ku po trajtohej pas infektimit me COVID 19, raporton Gazeta Express. Rudi për shërimin e tij ka njoftuar përmes një...
Lajme22 Shtator 2020
Sindikata e Infermierëve të Kosovës pritet të mbajë sot konferencë për media para Klinikës së Kirurgjisë në orën 15:30. Kjo konferencë do të mbahet pas një takimi konsultativ që do ta ketë kjo sindiktaë me...
Lajme21 Shtator 2020
I dërguari special i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell sot është takuar me Kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti, me të cilin ka nënshkruajtur marrëveshjen për fillimin e zbatimit të marrëveshjes për normalizimin ekonomik mes...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Ambasadori i ri i Izraelit në Beograd, Yahel Vilan, ka thënë se Izraeli e ka njohur pavarësinë e Kosovës më 4 shtator dhe se puna e njohjes reciproke më nuk është çështje diskutimi. Vilan ka...
Ekonomi18 Shtator 2020
Zyrtari i lartë për turizëm në Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë, Arian Krasniqi, i cili njëherit është djali i vëllait të ish-kryeparlamentarit Jakup Krasniqit, në nëntor të vitit të kaluar kishte grushtuar sekretarin e kësaj...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Raportuesi për Serbinë i Parlamentit Euyropian, Vladimir Bilcik, u shpreh i ashpër dhe i pakënaqur ndaj Serbisë dhe e theksoi faktin se asnjë kapitull nuk u hap me Serbinë për negociatat për anëtarësim në BE...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.