×
Etiketë: tahiri
Lajme29 Shtator 2020
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, ka shkruar se Qeverisja Hoti po dështon të sigurojë shumicën e nevojshme për të miratuar politikat e veta në Kuvend. Tahiri në postimin e tij në Facebook...
Lajme28 Shtator 2020
Rrjeti i Grave për Zhvillimin e Paqes (WWPN) ka prezantuar mbi një mijë gra eminente në botë të cilat kanë punuar për ndaljen e luftërave dhe krijimin e paqes. E në ballinë ku është prezantuar...
Lajme27 Shtator 2020
Përmes një shkrimi në Facebook, këngëtari Labinot Tahiri është drejtuar me fjalë fyese ndaj ministrit të Shëndetësisë. Armend Zemaj. Duket se as vetë Labi nuk i ka besuar teorisë së tij se “s’ka virus”, pasi...
Lajme26 Shtator 2020
Ish-deputeti, Labinot Tahiri u ka dal në mbrojtje krerëve të OVL-UÇK-së, Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt, pasi këta të fundit u arrestuan dje me urdhër të Gjykatës Speciale. Sipas tij, është turp për ata që...
Lajme25 Shtator 2020
Zëvendëskryeminstri, Besnik Tahiri, gjatë fjalës së tij para deputetëve ka folur në lidhje me bastisjen në OVL- UÇK, ku tha se forma dhe mënyra pa asnjë dyshim është e gabuar, e nxituar. Tahiri ka thëmë...
Lajme24 Shtator 2020
Analistët janë të mendimit se çështja e Asociacionit nuk duhet të jetë në tryezën e bisedimeve. Analisti politik, Ramush Tahiri, në një prononcim për portalin Front Online tha se tema e Asociacionit është mbyllur me...
Vip24 Shtator 2020
Ka disa ditë që Labinot Tahiri dhe Albina Kelmendi kanë paralajmëruar projektin e ri. Dyshja kanë realizuar bashkëpunimin e tyre të parë, ndërsa kanë sjell para publikut këngën me titull “Hallakam”. Ky projekt nga Labi...
Lajme24 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri e ka takuar presidentin e Shqipërisë Ilir Meta me të cilin ka diskutuar për zhvillimet në Shqipëri dhe Kosovë. Tahiri përmes një postimi në Facebook ka thënë se “lidershipi në Shqipëri dhe...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri i parë, Besnik Tahiri ka njoftuar se sot është takuar me presidentin e Shqipërisë, Ilir Metën. Në një shkrim në Facebook, Tahiri ka shkruar se me të kanë biseduar për zhvillimet në Kosovë e...
Lajme24 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri i parë i Republikës së Kosovës, Besnik Tahiri po qëndron për një vizitë në Shqipëri, duke zhvilluar kështu një takim me presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Siç ka sqaruar Tahiri temë diskutimi...
Lajme24 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri nga AAK, Besnik Tahiri, po konsideron se në dialogun me Serbinë, janë “tri fusha të minuara”, në të cilët Kosova duhet të ketë shumë kujdes. E para sipas tij është fizibiliteti mbi Ujmaninm, nga...
Lajme23 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës Besnik Tahiri ka folur rreth pozicionimit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në koalicionin qeverisës me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Ai në Prime Time në Kanal10 ka thënë se AAK-ja...
Lajme17 Shtator 2020
Zv/kryeministri Besnik Tahiri përmes një statusi në rrjetin social Facebook i është drejtuar deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Me këtë rast Tahiri tha se duke e ditur se jemi në përballje e sipër me një...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.