×
Etiketë: maska
Lajme28 Shtator 2020
Në Prishtinë, Gjakovë, Mitrovicë dhe Ferizaj, HANDIKOS ka nisur shpërndarjen e 405 maskave mbrojtëse për fëmijët me aftësi të kufizuara, të cilat ndër të tjerash përçojnë mesazhin kundër dhunës së fëmijëve në çdo mjedis. ‘’Më...
Lajme26 Shtator 2020
Kur duhet ta vendosni maskën dhe kur kjo nuk është e nevojshme?Ministria e Shëndetësisë ka publikuar udhëzuesin për përdorimin e maskave për mbrotje nga COVID-19.Në këtë udhëzues tregohet se kur qytetarët duhet që t’i bartin...
Lajme16 Shtator 2020
Nxënësit që nga fillimi i kësaj jave pas gjashtë muajve i janë rikthyer bankave shkollore. E ky fillim vit shkollorë, i ka gjetur më ndryshe si gjithherë, shkaku i pandemisë Covid-19, shkruan IndeksOnline. Distanca, maskat...
Lajme13 Shtator 2020
Në Komunën e Prishtinës do të shpërndahen 60 mijë maska për të gjitha shkollat e kryeqytetit. Sot, Ministri i Arsimit, Ramë Likaj bashkë me Ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj, kanë vizituar disa shkolla në Prishtinë....
Lajme13 Shtator 2020
Drejtues të Ministrisë së Arsimit dhe institucioneve shëndetësore, kanë thënë se janë përgatitur që nesër të fillojë procesi mësimorë në shumicën e shkollave në Kosovë, derisa kanë kërkuar respektimin e masave, në mënyrë që mos...
Lajme13 Shtator 2020
Ministri i Arsimit, Ramë Likaj gjatë një konference për media ka njoftuar edhe zyrtarisht se më rekomandim të MSH-së dhe IKSHPK-së nesër do të nis viti i ri shkollor 2020/21. Të gjithë nxënësit obligohen që...
Lajme12 Shtator 2020
Ahmet Pllana nga Sindikata e Arsimit Dega e Prishtinës ka thënë se kanë disa kërkesa nga institucioneve arsimore para se të nisë procesi mësimor. “Kemi pas takime me të gjithë kryetarët e shoqatave sindikale të...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Autoritetet në Indonezi kanë shmangur metodat e zakonshme, për të detyruar qytetarët të bartin maska mbrojtëse për ta luftuar përhapjen e mëtejme të coronavirusit. Në disa provinca banorët që janë kapur në hapësira publike pa...
Lajme07 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë së shpejti do t’i japë Policisë së Kosovës një udhëzuar rreth vendeve ku duhet të vendosen maskat e ku jo. Kështu ka deklaruar ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj. Zemaj tha se kjo...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Vittorio Sgarbi, kryetari i bashkisë së Sutrit në Itali, është një nga zërat kundër për vendosjen e maskës, por edhe kufizimeve të tjera të vendosura nga qeveria italiane për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Deklarata...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Shkollat u hapën të martën në Francë, pas pushimeve verore, me mbajtjen e detyrueshme të maskave për mësuesit dhe fëmijët mbi 11-vjeç. Ministri i Arsimit Jean-Michel Blanquer tha për televizionin BFM se të gjithë fëmijët...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Mjekët francezë kanë thënë se fëmijët të moshës nga gjashtë vjeç duhet të vendosin maska në shkollë nëpër të gjithë vendin derisa po bëhen përgatitjet për rihapjen e shkollave pas pushimeve verore këtë të martë....
Lajme28 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka shpërndarë sot maska në qytetin e Podujevës bashkë me të rinjtë e organizatës Pen. “Shpërndarja e maskave gjatë ditës në qyetin e Podujevës bashkë me të rinjët e organizatës...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.