×
 • Lajme
 • Lajme

  Deçani e Plava lidhen me rrugë, Hoti e vlerëson projekt të rëndësishëm për trojet shqiptare

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Të martën është përuruar asfaltimi i segmentit të parë të rrugës Deçan – Plavë. Në ceremoninë me rastin e përurimit të rrugës prezent ishte edhe kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti. Ai ka thënë se është i nderuar të marrë pjesë në përurimin e rrugës, ka njoftuar zyra e kryeministrit.

  “Jam vërtetë i nderuar që në ditët e para të mandatit e përurojmë një projekt të rëndësishëm të qeverive të kaluara. Disa ministra me radhë kanë punuar në këtë projekt dhe jam shumë i nderuar që sot një pjesë të kësaj rruge e përfundojmë. Bashkë me ministrin e Infrastrukturës morëm obligimet për të quar më tutje këtë projekt të rëndësishëm për trojet shqiptare”, ka thënë kryeministri Hoti.

  Hoti e ka vlerësuar rrugën “me rëndësi strategjike’, kurse “siguroi kryetarin e Komunës së Deçanit, se do të jenë së bashku për të quar deri në kufi këtë rrugë dhe bashkë me bashkëkombësit tonë matanë kufirit ta lidhin deri në destinimin e saj”.

  Afër 6500 banorë të Shalës së Bajgorës përfitojnë nga rrjeti i ri
  Nga Rubrika
  Lajme04 Tetor 2023
  Miroslav Lajçak, emisar i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, është takuar në Strasbourg me disa eurodeputetë. Ai është takuar me...
  Lajme04 Tetor 2023
  Kryetarja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari – Lila ka reaguar lidhur me deklaratën e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama...
  Lajme04 Tetor 2023
  Në mesin e tetorit, Tirana do të jetë nikoqire e Samitit të Berlinit. Agjenda tashmë është përcaktuar. Këshilltarja e kryeministrit të Shqipërisë,...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë tha se Kosova ka fakte,...
  Lajme04 Tetor 2023
  Avokati Tomë Gashi, ka thënë se krimineli Milan Radoiçiq, mund të vritet nga vetë shteti serb. Ai në RTV Dukagjini, tha se...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Një gjykatë serbe ka gjobitur aktivisten qytetare Aida Çoroviq me 100,000 dinarë (897 dollarë). Kjo siç raportohet për hedhjen e vezëve gjatë...
  Sport04 Tetor 2023
  Antwerp ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Shakhtar Donetsk. Ishte Arbnor Muja i cili realizoi në minutën e tretë të ndeshjes...
  Lajme04 Tetor 2023
  Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj në një intervistë për Front Online, ka deklaruar se me këtë qasje se si po shkon dialogu,...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Shtetet e Bashkuara pritet të njoftojnë së shpejti se do të dërgojnë armë të vogla dhe municione të sekuestruara në Ukrainë ,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.