×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Grubi: BDI do të udhëheq me Ndërmarrjen Publike për Rrugë Shtetërore, MEPSO dhe MALMED

  FrontOnline
  16 Shtator 2020

  Zëvendëskryeministri i parë nga radhët e BDI-së, Artan Grubi sot para vërtetoi se BDI do të udhëheq me ndërmarrjen publike për Rrugë Shtetërore, MEPSO dhe me Agjencinë për barna dhe mjete mjekësore.

  “Është marrëveshje për ndërrim të disa funksioneve, por në përgjithësi nuk ka ndryshime të mëdha në emra. Ndërmarrjen publike për Rrugë Shtetëore, MEPSO dhe MALMED janë institucionet që do t’i udhëheq BDI”, tha Grubi.

  Qeveria ende nuk ka bërë të ditur emrat e zëvendëskryeministrat e Qeverisë. Pas zgjedhjes së tyre, pritet që të ketë emërtime në drejtoritë përkatëse.

  Shqipëria mbushet me turistë kosovarë falë Sharr Travel
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Mbretëria e Bashkuar ka ngrirë asetet e gjashtë shefave të burgjeve ruse në krye të kolonisë penale të Arktikut ku vdiq lideri...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti nesër do të paraqitet në Facebook, ku ka paralajmëruar se do ta japë “lajmin...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Donald Trump në një interviste me Fox News ka krahasuar problemet e tij ligjore me persekutimin e figurës së opozitës ruse Alexei...
  Të tjera
  Vip21 Shkurt 2024
  Aktori dhe komediani Eewen Macintosh, i cili luajti Kit Bishop në serialin "The Office", vdiq në moshën 50-vjeçare. Ewan Mackintosh ishte më...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Alexei Navalny mund të jetë vrarë nga një grusht në zemër, një teknikë e përdorur dikur nga agjentët sekret në kohën e...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Me propozim të prokurorit special Ilir Morina, është mbyllur për publikun gjykimi ndaj të akuzuarit Dejan Raciq, i cili ngarkohet për dhunim...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Kryeparlamentari, Glauk Konjufca ka zgjedhur të mbrohet në heshtje, në seancën gjyqësore me akuzën për hedhje të gazit lotsjellës disa vite më...
  Ekonomi21 Shkurt 2024
  Sot po flasim për derivate. Por jo për çdo lloj derivati, po flasim për derivatet e Petrol Company. Me derivatet e kësaj...
  Kronika21 Shkurt 2024
  Policia e Kosovës, gjegjësisht njësiti (Fast Kosova), me mbështetje të Njësisë Speciale Operative, sot më 21.02.2024, pas një pune intensive në terren,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.