×
Etiketë: publike
Lajme29 Shtator 2020
Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi ka pritur sot përfaqësuesit e Ndërmarrjes Hidroekonomike “Ibër – Lepenc”, Sh.A., dhe Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit...
Lajme28 Shtator 2020
Dy qytetarëve në Vushtrri u është shqiptuar nga një gjobë me vlerë prej 200 eurosh për shkak që kanë dëmtuar pronën publike, duke i shkulur drunjtë dekorativë në hapësirën përball komunës. Drejtori i Inspekcionit në...
Lajme24 Shtator 2020
Komuna e Mitrovicës ka liruar nga pagesa për shfrytëzim të hapësirës publike të gjitha bizneset deri në dhjetor të vitit 2021. Në mbledhjen e Kuvendit të Komunës përveç kësaj, u aprovuan edhe një sërë pikash...
Lajme24 Shtator 2020
Në Ministrinë e Ekonomisë dhe Ambientit sot u nënshkrua një Marrëveshje Mirëkuptimi mes kësaj ministrie dhe Fondacioni i Milleniumit të Kosovës (FMK). Në këtë marrëveshje që u nënshkrua nga ministri i MEA-së, Blerim Kuçi dhe...
Lajme23 Shtator 2020
Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti mori pjesë në takimin e Këshillit Ndërministror për Ujërat, në të cilin ishin të pranishëm edhe ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi, ministrja e Financave,...
Lajme21 Shtator 2020
Përgatitjet për fillimin e zbatimit të Ligjit për Zyrtarët Publikë dhe realizimi i procedurave teknike përmes Sistemit të menaxhimit të burimeve njerëzore, ka qenë temë diskutimi në takimin e sotëm ndërmjet ministrit të Punëve të...
Lajme18 Shtator 2020
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Arbër Tolaj i ka bërë thirrje publike ministrit të Bujqësisë, Besian Mustafa që me seriozitet t’a trajtoj problemin jetik që e kanë vreshtarët e Rahovecit me...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri i parë nga radhët e BDI-së, Artan Grubi sot para vërtetoi se BDI do të udhëheq me ndërmarrjen publike për Rrugë Shtetërore, MEPSO dhe me Agjencinë për barna dhe mjete mjekësore. “Është marrëveshje për...
Lajme14 Shtator 2020
Agjencia kundër Korrupsionit do të bëjë kontrollin e plotë të pasurisë të 20% e zyrtarëve që janë të obliguar të deklarojnë pasurinë e tyre. Nga gjithsej 4751 subjekte deklaruese, formularët e 950 zyrtarëve do t'i...
Lajme14 Shtator 2020
Sa teste i kanë bërë nuk pranuan që të tregojnë. Këtë gjë laboratori “Medical & Laboratory Services MLS” i vajzës së Blerim Devollit, madje e cilësoi si të dhënë sekrete të kompanisë. E fshehtësinë me...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Kongresi i Perusë ka filluar procedurën për shkarkimin e presidentit të shtetit, Martin Vizcarra (57), për shkak të akuzave që u përpoq të pengonte hetimet rreth korrupsionit. Sipas BBC-së, 65 persona votuan në favor të...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Ish prokurori serb për krime të luftës, Vlladimir Vukçeviq, korrespodenca e të cilit u bë publike nga veteranët e UÇK-së, ka thyer “heshtjen” duke treguar si kanë bashkëpunuar me hetuesit dhe prokurorët e Gjykatës Speciale...
Lajme11 Shtator 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka kujtuar sulmin terrorist që ndodhi më 11 shtator 2001 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA). Veseli shkruan se sulmi terrorist në Kullat Binjake në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.