×
Etiketë: shtetërore
Kronika17 Shtator 2020
Ministri i Ministrisë Punëve të Brendshme, Agim Veliu, në cilësinë e Koordinatorit Nacional për Parandalimin e Ekstremizmit të Dhunshëm dhe luftimit të Terrorizmit, ka mbajtur takimin e parë informues me anëtarët e Grupit Punues për...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri i parë nga radhët e BDI-së, Artan Grubi sot para vërtetoi se BDI do të udhëheq me ndërmarrjen publike për Rrugë Shtetërore, MEPSO dhe me Agjencinë për barna dhe mjete mjekësore. “Është marrëveshje për...
Kronika15 Shtator 2020
Në një pronë shtetërore në Kaçanik janë gjetur të mbjella bimë narkotike të llojit Kanabis Sativa Policia ka njoftuar se rasti është raportuar mëngjesin e së hënës në Kaçanik. “Është raportuar se në një parcelë,...
Lajme14 Shtator 2020
Komiteti i emergjencave për parandalimin e pandemisë globale, ka mbajtur sot mbledhjen e rregullt dhe në analizimin e gjendjes së përgjithshme, ka bërë të ditur se janë kthyer rezultatet e testimit të mësimdhënësve dhe nga...
Ekonomi12 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë së Kosovës, Besnik Tahiri, po qëndron për vizitë zyrtare në Vjenë, ku është takuar me Linda Van Gelder, drejtoreshë e Bankës Botërore për Ballkanin Perëndimor, në të cilin takim është...
Lajme11 Shtator 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka kujtuar sulmin terrorist që ndodhi më 11 shtator 2001 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA). Veseli shkruan se sulmi terrorist në Kullat Binjake në...
Ekonomi04 Shtator 2020
Sot në Shtëpinë e Bardhë në Uashington pritet të arrihet një marrëveshje ekonomike mes Kosovës dhe Serbisë, raporton Front Online. Megjithëse dialogu mes dy shteteve është vlerësuar të jetë i rëndësishëm, delegacioni që po përfaqëson...
Lajme28 Gusht 2020
Komisioni i Ndihmës Shtetërore (KNSH), sot ka miratuar propozimin për Hartën Rajonale për Ndihmën Shtetërore në RKS për periudhën 2021-2026. Sipas KNSH-së kjo kërkesë buron nga nënshkrimi i marrëveshjes së stabilizim asociimit BE-Kosovë. “Në propozimin...
Lajme26 Gusht 2020
Zëvendëskryeministri i parë në Qeverinë e Kosovës, Besnik Tahiri ka zhvilluar takim me kryeministrin Avdullah Hoti. Tahiri për Telegrafin ka thënë se kanë diskutuar për temat me rëndësi prioritare shtetërore. “Në vazhdën e bashkërendimit të...
Ekonomi16 Gusht 2020
Verifikimi i prejardhjes së pasurisë së deklaruar të zyrtarëve të lartë shtetërorë në Kosovë, vazhdon të mbetet mision i pamundur, për shkak të mungesës së mekanizmave ligjor, pohojnë përfaqësues të shoqërisë civile. Pamundësia e verifikimit...
Lajme14 Gusht 2020
Qeveria e Kosovës, e drejtuar nga Kryeministri Avdullah Hoti, në pajtim me Rregulloren e Punës, ka mbajtur mbledhje korresponduese, e 24-ta me radhë, në të cilën ka miratuar projektligje, vendime dhe dokumente të tjera të...
Front TV08 Gusht 2020
Po bëhen thuajse një muaj qysh kur Komisioni Disiplinor në kuadër të Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë (MTI), e ka larguar nga shërbimi civil drejtorin e Departamentit të Rezervave Shtetërore, Arton Muçajn. Kjo me arsyetimin...
Lajme05 Gusht 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka parashikuar mundësin e vërshimeve në pjesën më të madhe të vendit, për shkak të reshjeve të shiut, që pritet të vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Këto vërshime të mundshme,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.