Lajme

Edhe sot asnjë i vdekur nga Covid-19

Edhe sot asnjë i vdekur nga Covid-19
14:48 | 30 Shtator 2020

Në dy ditët e fundit, asnjë person nuk ka vdekur si pasojë e virusit Covid-19 në Kosovë, raporton Front Online.

Një gjë të tillë e ka bërë të ditur ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj.

Njoftimi i tij:

Bashkë po i gëzohemi faktit që Kosova edhe sot nuk ka asnjë rast të vdekjes nga Covid 19, si dhe një numër relativisht më ulët sa i përket të të infektuarve, ku nga 580 teste, 46 kanë rezultuar pozitiv.
Mbroni veten dhe njerëzit që ju rrethojnë!
Respektoni masat anti covid për të frenuar përhapjen e virusit!
Me kujdes çdo ditë, e mundim virusin!
Bashkë ia dalim!
Vendose maskën!
Mbaje higjienën!
Ruaje distancën!

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera