Lajme

A do të hiqet testi PCR? Zemaj sot takohet me zv/ministrin maqedonas

A do të hiqet testi PCR? Zemaj sot takohet me zv/ministrin maqedonas
11:50 | 29 Shtator 2020

Ministri i Shëndetësisë në Qeverinë e Kosovës, Armend Zemaj pret sot në takim zëvëndësminitrin e Shëndetësisë në Maqedoninë Veriore, Ilir Hasanin.

Burime të Gazetës Express bëjnë të ditur se temat që do të diskutohen janë në interest të të dy vendeve, madje do të bisedohet edhe për heqjen e testeve PCR mes dy vendeve.

Qeveria thotë se ka arritur marrëveshje me prodhuesit e qumështit, Hoti u kërkon ta anulojnë protestën

“Temat do të jenë interes i dy vendeve, do të diskutohet për testet dhe situatën epidemiologjike”, tha ky burim.

 

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera