Gjuha:
×
Etiketë: Testi
Lifestyle26 Prill 2022
Një aplikacion i ri në telefonat e mençur pretendon se mund të testojë për coronavirus me 92 për qind saktësi duke u kollitur në telefon. ResApp, i cili u zhvillua nga shkencëtarët, përdor mësimin e...
Lajme29 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë në Qeverinë e Kosovës, Armend Zemaj pret sot në takim zëvëndësminitrin e Shëndetësisë në Maqedoninë Veriore, Ilir Hasanin. Burime të Gazetës Express bëjnë të ditur se temat që do të diskutohen janë...
Lajme21 Shtator 2020
Ambasada e Republikës së Kosovës në Shkup njofton të gjithë shtetasit e Kosovës se nuk mund të hyjnë në territorin e Maqedonisë së Veriut nëse nuk e posedojnë testin për COVID-19. “Bazuar në masat e...
Lajme20 Shtator 2020
Ambasada e Republikës së Kosovës në Shkup njofton të gjithë shtetasit e Kosovës se nuk mund të hyjnë në territorin e Maqedonisë së Veriut nëse nuk e posedojnë testin për virusin COVID-19. “Bazuar në masat...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Udhëtarët që hyjnë dhe dalin nga aeroportet kryesore të Europës duhet të kryejnë të gjithë testin për koronavirusin e ri, tha sot ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza. “Italia do ta paraqesë zyrtarisht propozimin në...
Lajme30 Gusht 2020
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, ka thënë se Ministria e Shëndetësisë do të duhej të merrej edhe me punën e rregullimit të çmimeve në momentin kur ka vendosur për licencimin e laboratorëve...
Lajme29 Gusht 2020
Rreth, 26.669 maturantë i janë nënshtruar testit të maturës, i cili është mbajtur të shtunën në Kosovë. Testi i maturës është organizuar në 184 qendra të testimit, në 30 komuna. Për mbarëvajtjen e procesit thuhet...
Lajme29 Gusht 2020
Testi i Maturës ku do të hyjnë 26.669 maturantë ka filluar në orën 10:00. Në shkollat ku do të mbahet testi maturantët kanë shkuar rreth një orë më herët dhe para se të hyjnë janë...
Lajme26 Gusht 2020
Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka njoftuar se për shkak të pandemisë COVID-19, Testi i Maturës do të mbahet në masa të shtuara të kujdesit për ruajtjen e shëndetit të të gjithë pjesëmarrësve në këtë...
Lajme25 Gusht 2020
Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka bërë të gjitha përgatitjet për mbajtjen e Testit të Maturës më 29 gusht, përfshirë këtu edhe masat për mbrojtje nga COVID-19. Në çdo klasë nuk do të lejohen më...
Lajme22 Gusht 2020
Maturantët që zihen duke kopjuar me telefonë në testin e maturës do të përballen me ndëshkime të rënda. Zëdhënësja e ministrisë së Arsimit në Kosovë, Besa Bytyqi, ka paralajmëruar se të njëjtit do të përjashtohen...
Bota/Rajoni15 Gusht 2020
Qeveria e Malit të Zi ka lëshuar një njoftim lidhur me hyrjen e qytetarëve të vendeve tjera në territorin e saj. Banorët e Kosovës, Shteteve të Bashkuara, Serbisë, Shqipërisë, Bosnje dhe Hercegovinës si dhe Maqedonisë...
Lajme06 Gusht 2020
Ministria e Arsimit ka marrë vendim për anulimin e testit të arritshmërisë për vitin shkollor 2019-2020. Arsye për këtë vendim thuhet se është situata me COVID-19 në vend dhe ruajtja e shëndetit të të gjithë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.