×
 • Lajme
 • Lajme

  Nga 10 janari fillojnë reduktimet, këto vende do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë

  FrontOnline
  06 Janar 2023

  KEDS ka njoftuar se në disa zona të Kosovës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

  Në njoftim e KEDS thuhet se nga 10 janar do të ketë reduktime për shkak të punimeve në rrjet.

  Njoftimet nga KEDS për punimet  në rrjet:

  10.01.2023

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  Prishtinë

  1.

  NS 110/10(20) kV Prishtina

  Nga LP 10kV Grand Store do të ndërprehet:

  TS 10/0.4kV  Janina-2 (kodi 19000030071) prej orës 10:30 deri në ora 15:00

  Vendet: TS 071 Janina-2, Meridian Express, Vela Fish dhe The Planet Kids.

  Arsyeja: Për shkaqe sigurie, rritja e kapaciteteve transformuese të transformatorit energjetik në NS 10/0.4 kV Janina – 2.

  Ferizaj

  1.

  NS TS 110/6kV Hani i Elezit do te nderprehet:

  Dalja 10 kV  Dogana me kod: 42000006 nga ora 10:00 deri 12:00

  Vendet: TS Paketimi.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, zhvendosja e kabllos nga paneli ekzistues në panelin e ri, grupit matës, si dhe instalimi i transformatorëve të rinj matës.

  10.01.2023

  Punime në projekte investive

  Ferizaj

  1.

  NS 110/35/10[kV] Lipjan do të ndërprehet:

  Dalja 10[kV] Zona Industriale 2 (Kodi: 41000025) nga ora 09:00-11:30 dhe 15:30-16:30

  Vendet: Një pjesë e fshatit Konjuh dhe disa konsumatorë komercial të fshatit Livagjë/Livade, Magjistralja Ferizaj-Prishtinë dhe Magjistralja Lipjan-Prishtinë – konsumator komercial.

  Arsyeja:  Krijimi i kushteve të punës pa tension, largimi i urave të tensionit të mesëm.

  2.

  NS 110/35/10[kV] Lipjan do të ndërprehen:

  TS 10/0.4 kV ASGETO SH.P.K.  Gegë Astrit Kryeziu  (Kodi:41000025355) nga ora 09:00-16:30

  TS 10/0.4 kV KADIU SH.P.K.           (Kodi:41000025406 )nga ora 09:00-16:30

  TS 10/0.4 kV Rama Petroll              (Kodi:41000025173) nga ora 09:00-16:30

  Vendet: Gegë Astrit Kryeziu, KADIU SH.P.K. dhe Rama Petroll.

  Arsyeja:  Projekt investiv, ndërrimi i tre (3) transformatorëve.

  10.01.2023

  Punime nga palët e treta

  Gjilan

  1.

  NS 110/10kV  Kamenica

  Nga Dalja 10 [kV]  Rubovci do të ndërprehet:

  TS 10/0.4  [kV]  Berivojcë  (kodi: 62000003001) prej orës 09:00 deri në ora 13:00

  Vendet: Një pjesë e  Berivojcës, xhamia Berivojcë  dhe rr. për Odec.

  Arsyeja: Zhvendosja e rrjetit 0.4kV sipas zgjidhjes teknike.

  Prizren

  1.

  NS 110/35/10 kV Theranda

  Nga Dalja 10 kV Gjinovci do të ndërprehet:

  NS 10/0.4kV TS ” A & D ” SH.P.K.( kodi: 32000003061) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

  Vendet: TS 061 Destan Kurtishaj “A&D” SH.P.K.

  Arsyeja: Punët që duhet të kryhen sipas pëlqimit elektro-energjetik dhe projektit të aprovuar.

  Falja e Fitër Bajramit në “Haxhi Ibrahim Devolli” në Pejë, festë me tekbire e ilahi
  Nga Rubrika
  Lajme14 Prill 2024
  Irani ka kërcënuar çdo vend i cili i mundëson Izraelit që përmes hapësirës së tyre ajore të kryejnë sulme ndaj Iranit. Paralajmërimi...
  Lajme13 Prill 2024
  Ish- kryeinspektori AKI-së, Burim Ramadani menjëherë pas nisjes së dronëve iranian drejt Izraelit u ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që gjenden...
  Lajme13 Prill 2024
  Irani ka nisi një sulm ndaj Izraelit, duke i përdorur dhjetëra dronë, raporton Front Online. Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu tha se Izraeli...
  Të tjera
  Lajme13 Prill 2024
  Mediat izraelite kanë njoftuar se Irani ka nisur dronë drejt Izraelit. Kjo është konfirmuar nga zëdhënësi i Forcave Mbrojtëse të Izraelit, Daniel...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Autoriteti Rregullator i Aviacionit Civil Jordanez ka njoftuar të shtunën se hapësira ajrore e vendit do të mbyllet përkohësisht për të gjithë...
  Lajme13 Prill 2024
  Në organizimin e aktivisteve të shoqërisë civile nga Ferizaj së bashku me përfaqësues nga Komuna e Ferizajt, Policia e Kosovës, përfaqësues nga...
  Lajme13 Prill 2024
  Me qëllim të marrjes së propozimeve vërejtjeve dhe rekomandimeve, Komisioni parlamentar për media, mbajti në Pejë dëgjim publik për projektligjin për KPM-në....
  Lajme13 Prill 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar perseri pas vrasjes së Erona Coklit, 21-vjeçares, nga ish-bashkëshorti i saj në Ferizaj dje, në...
  Lajme13 Prill 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka marrë pjesë në Forumin e Delfit në Greqi. Ai aty ka...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.