×
 • Lajme
 • Lajme

  Artmotion dhe DigitAlb arrijnë marrëveshje të re bashkëpunimi pesëvjeçar

  FrontOnline
  29 Mars 2024

  Artmotion, platforma lidere në Kosovë, dhe DigitAlb, platforma lidere në Shqipëri, janë të lumtur të njoftojnë se kanë arritur një marrëveshje për ritransmetim dhe distribucion në territorin e Kosovës, një marrëveshje që premton të thellojë në mënyrë të konsiderueshme gamën dhe mundësinë e opsioneve të argëtimit për shikuesit vet.

  Ky partneritet strategjik, që zgjat plot pesë vjet, nga viti 2024 deri në 2029, përfaqëson një moment kulminant mediatik në Kosovë. Nën kushtet e kësaj marrëveshje, abonentët e Artmotion, përveç ofertës së pasur të deritashme, do të kenë qasje në një varietet ngjarjesh sportive dhe kanale televizive që ofron paketa e DigitAlb. Këtu përfshihen ligat më të mira botërore si Premier League, Bundesliga, FA Cup dhe Liga Holandeze Eredivisie.

  Gjithashtu, kanale televizive të njohura si Top Channel, RTV Klan dhe një gamë e gjerë filmash dhe dokumentarësh të DigitAlb tani do të jenë në dispozicion për audienca të Artmotion.

  Fenomeni i reality show, Big Brother VIP 3, gjithashtu është pjesë e kësaj pakete. Bashkëpunimi me DigitAlb e ngrit Artmotion në statusin e platformës bindshëm më të pasur televizive në Kosovë. Përveç gamës ekzistuese të kanaleve dhe mbulimit të ngjarjeve sportive – që përfshin Champions League, Europa League, Conference League, Serie A, La Liga, Ligue 1, NBA dhe Euro 2024 etj. – Artmotion tashmë ka arritur standardet më të larta të argëtimit në rajon, me mbi 300 kanale televizive që ofron.

  Ky partneritet i shumëpritur Kosovë – Shqipëri, nëpërmjet të Art Motion dhe DigitAlb, jo vetëm që shënon një hap të madh përpara, por gjithashtu vendos një standard të ri për cilësinë dhe varietetin në industrinë televizive, duke ofruar një përvojë të pazëvendësueshme për abonentët.

  Për më shumë informata dhe ofertat aktuale, vizitoni pikat e shitjes Artmotion apo thirrni në 080020500.

  Banori/banorja i/e dhjetë: Jeta të ofron njerëz të këqij, por unë ua gjej vendin
  Nga Rubrika
  Lajme25 Maj 2024
  Ata që ranë për çlirim, tani përkujtohen në mënyra të ndryshme. Një prej tyre është edhe dhurimi i gjakut, siç veprohet tash...
  Lajme25 Maj 2024
  Letra drejtuar liderëve të partive parlamentare nga ana e kreut të PDK-së, Memli Krasniqi po vlerësohet si test i gatishmërisë së partive...
  Lajme25 Maj 2024
  E përditshmja amerikane, “The New York Times”, ka publikuar një artikull të gjatë për Richard Grenellin. Gazeta ka biseduar me 40 persona,...
  Të tjera
  Bota/Rajoni25 Maj 2024
  Të paktën dy persona janë vrarë pasi një dyqan i mbushur me njerëz në qytetin ukrainas të Kharkiv u godit nga sulmet...
  Lajme25 Maj 2024
  Me një organizim nga PDK-ja, sot në Finlandë, u themelua Këshilli për Organizimin e Kuvendit të partisë atje. Ky këshill prej 24...
  Lajme25 Maj 2024
  Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, në kuadër të vizitës zyrtare në Uashington D.C mbajti një ligjëratë...
  Lajme25 Maj 2024
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka bërë të ditur se me ftesë të Federatës së Çiklizmit të Kosovës dhe grupit...
  Sport25 Maj 2024
  Është mbyllur xhiro e fundit e Superligës së Kosovës në futboll, ku Ballkani e ka mposhtur Prishtinën, ndërsa Gjilani e ka siguruar...
  Vip25 Maj 2024
  Nora Istrefi dhe Robert Berisha kanë vite që janë ndarë. Por se si qëndron raporti i tyre në ditët e sotme, e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.