×
 • Lajme
 • Lajme

  Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë

  FrontOnline
  19 Korrik 2021

  Sot kompania e derivateve “Petrol Company” shpërndau  40 pako ushqimore për fëmijët jetim të Kosovës përmes organizatës “Kujdesi për Jetimët e Kosovës”.

  Dorëzimi i pakove  u bë nga përfaqësuesit e Petrol Company tek përfaqësuesit e Organizatës “Kujdesi për Jetimët e Kosovës”. Shpërndarja e pakove te fëmijët do të bëhet nga organizata në qytetin e  Prizrenit, në Skënderaj dhe në komunën e Hani i Elezit.

  Ju kujtojmë që Petrol Company tashmë në çdo festë bën donacione të tilla duke prekur shtresa të ndryshme të cilë kanë nevojë.

  Kryetari i shoqatës Z. Fadil Pushkolli falenderon Petrol Company për donacionin:

  “Ne falenderojmë “Petrol Company” që në prag të festave na gjenden afër në sofrat e jetimëve, i falenderojmë për bashkëpunim të sinqert dhe që kanë shprehë gadishmëri për me na ndihmu ndaj familjeve skamnore që mbajnë jetim. Ne këto pako do ti shpërndajmë në Komunen e Skendarajt në të Prizrenit dhe në komunen e Elez Hanit”.

  Në anën tjetër përfaqësuesja e Petrol Company znj. Valentina Mekani tha që nuk është hera e fundit që do të bëjmë donacione të tilla:

  “Ne sot jemi këtu për ti dorëzu 40 pako ushqimore në organizatën “ Kujdesi për Jetimët e Kosovës”. Në Petrol Company tashmë është bërë traditë të ndihmojë ata që kanë nevojë qoftë në ditë festash apo edhe pa festë. Kjo nuk do të jetë hera e fundit që bëjmë donacion, ne do të vazhdojmë të bëjmë donacione të tilla sa herë të jetë nevoja. Uroj që edhe kompani të tjera të ndjekin këtë shmebull që të bëjnë donacione të tilla”.

  Po ashtu znj. Mekani falenderoi dhe kryetarin e shoqatës si dhe të gjithë organizatorët për bashkëpunimin e lehtë që u mundësuan.

  Ju kujtojmë që Petrol Company në vazhdimësi u del ndihmë shtresave të ndryshme me donacione siç ka ndihmuar: Familjet në nevojë me pako ushqimore në gjithë Kosovën, Down Syndorme Kosova, Fëmijët me Autizëm, Fëmijët e hospitalizuar në Repartin e Leukemisë, SOS Fshatrat, Fëmijët në Kopshtin Gëzimi Ynë në Fushë Kosovë, Shtëpinë e Pleqve në Prishtinë e shumë donacione të tjera.

   

  IPKO i dhuron Komunës së Fushë Kosovës ekografi të sofistikuar për zbulimin e hershëm të kancerit Konfirmon përkushtimin e saj…
  Nga Rubrika
  Lajme27 Shkurt 2024
  Drizan Shala, ekspert i sigurisë ka paralajmëruar se muajt e ardhshëm mund të ketë tensione të reja në veri të Kosovës. Ai...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Pas largimit të KFOR-it nga Zveçani, situata atje po vlerësohet e ndjeshme por jo tensionuese. Anëtari i Komisionit për Siguri, Hisen Berisha...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Dy vjet pas nisjes së agresionit rus në Ukrainë, në Tiranë sot do të mbahet Samiti për Ukrainën, ku pritet të jetë...
  Të tjera
  Lajme26 Shkurt 2024
  Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla është takuar me ambasadorin amerikan, Jeff Hovenier....
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj ka reaguar në lidhje me vendimin për Suedinë në NATO, duke i uruar mirëseardhje. Ai përmes një...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Hajrush Behluli, bashkëshorti i këngëtares së mirënjohur Shkurte Fejza, është deklaruar pas aksidentit që i ndodhi ditë më parë në Prizren, ku...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Emisari Special i Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, e ka takuar në Bruksel opozitën serbe. Lidhur me takimin...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Tre persona kanë mbetur të lënduar në rrugën nacionale në hyrje të Mitrovicës, si pasojë e një aksidenti ku u përfshinë dy...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Arben Gashi ka folur në lidhje me Martin Berishajn, duke thënë se po mbrohet me sistem....

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.