×
Etiketë: takohet
Lajme30 Shtator 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi ka njoftuar se është takuar sot me shefin e EULEX’it, Lars-Gunnar Wigemark, derisa, me të kanë diskutuar edhe për aksionet e kryera nga Dhomat e Specializuara. Selimi në Facebook ka...
Lajme29 Shtator 2020
Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, është takuar sot me anëtarët e Bordit të Asociacionit të Komunave të Kosovës. Kështu kanë njoftuar nga Qeveria përmes një komunikate për media. Hoti sipas njoftimit,...
Lajme29 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë në Qeverinë e Kosovës, Armend Zemaj pret sot në takim zëvëndësminitrin e Shëndetësisë në Maqedoninë Veriore, Ilir Hasanin. Burime të Gazetës Express bëjnë të ditur se temat që do të diskutohen janë...
Lajme28 Shtator 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, sot është takuar me përfaqësues të sindikatës së Shërbimit Korrektues të Kosovës. Ai ka biseduar me ta për zhvillimet e fundit dhe kërkesat e tyre për kompensim shtesë mbi pagën...
Lajme28 Shtator 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, ka takuar sot përfaqësuesit e sindikatës së Shërbimit Korrektues të Kosovës. Në këtë takim u diskutua për kërkesën e tyre për kompensim shtesë, mbi pagën bazë në betejën kundër pandemisë...
Lajme28 Shtator 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi sot është takuar me përfaqësues të sindikatës së Shërbimit Korrektues të Kosovës me të cilët ka biseduar për zhvillimet e fundit, ku përfshihet edhe kërkesa e tyre për kompensim shtesë...
Lajme24 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar me kryetarin e Tiranës, Erion Veliaj. Thaci ka bërë një postim në Facebook për takimin e tij me Veliajn, si dhe ka lavdëruar punën e tij. “Gjithmonë kënaqësi...
Lajme24 Shtator 2020
Ministrja e Drejtësisë dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla është takuar sot me ambasadorin britanik, Nicholas Abbott. Kryediplomatja kosovare, përmes një postimi në Facebook, tha se në këtë takim u diskutua për zhvillimet e fundit politike. “Shkëmbyem...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri i parë, Besnik Tahiri ka njoftuar se sot është takuar me presidentin e Shqipërisë, Ilir Metën. Në një shkrim në Facebook, Tahiri ka shkruar se me të kanë biseduar për zhvillimet në Kosovë e...
Lajme24 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri i parë i Republikës së Kosovës, Besnik Tahiri po qëndron për një vizitë në Shqipëri, duke zhvilluar kështu një takim me presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Siç ka sqaruar Tahiri temë diskutimi...
Lajme24 Shtator 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi sot është takuar me shefin e Zyrës së Këshillit të Evropës në Prishtinë, Frank Power dhe zyrtarë të KiE-së, të cilët i ka informuar në lidhje me ecurinë e ligjit...
Lajme24 Shtator 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Meliza Haradinaj Stublla ka pritur sot në një takim zyrtar ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë Qemal Minxhozi. Ministrja Haradinaj dhe ambasadori Minxhozi kanë biseduar për përgatitjet para mbledhjes...
Lajme23 Shtator 2020
Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat të Kosovës, Jusuf Azemi u taku sot me ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj. Në këtë takim u bisedua për futjen në listë të benificioneve punëtorët teknik dhe...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.