×
Etiketë: zemaj
Lajme01 Tetor 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka shkruar për nisjen e vitit të ri akademik në kushte pandemie. Me anë të një postimi në Facebook, Zemaj ka thënë se është i vetëdijshëm për sfidat që janë...
Lajme01 Tetor 2020
Vaksinimi kundër gripit sezonal dhe virozave të tjera do të fillojë nga Shtëpia e Pleqve në Prishtinë. Kështu ka bërë me dije Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj. Zemaj përmes një postimi në Facebook, ka thënë...
Lajme29 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka pritur sot në takim zëvendësministrin e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut, Ilir Hasani më të cilin kanë diskutuar për situatën me pandeminë COVID-19. Zemaj ka thënë se përmirësimi i...
Lajme29 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë në Qeverinë e Kosovës, Armend Zemaj pret sot në takim zëvëndësminitrin e Shëndetësisë në Maqedoninë Veriore, Ilir Hasanin. Burime të Gazetës Express bëjnë të ditur se temat që do të diskutohen janë...
Lajme28 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj përmes një postimi në Facebookka treguar se nga 645 testime që janë kryer në 24 orët e fundit, 48 prej tyre kanë rezultuar pozitivë. Ndërsa ka bërë të ditur po...
Lajme27 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka vizituar infermierin i cili u plagus me armë të ftohtë në vendin e tij të punës. Gjendja e infermierit tani është më stabile, ndërsa Zemaj ka thënë se puna...
Lajme27 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj deklaroi sot se masat antiCOVID-19 të marra nga Qeveria e Kosovës, pas rekomandimeve të IKSHPK-së, dhe konsultave me ekspertë të fushës dhe Bordit këshillëdhënës po vazhdojnë të japin rezultate. Ai...
Lajme27 Shtator 2020
Përmes një shkrimi në Facebook, këngëtari Labinot Tahiri është drejtuar me fjalë fyese ndaj ministrit të Shëndetësisë. Armend Zemaj. Duket se as vetë Labi nuk i ka besuar teorisë së tij se “s’ka virus”, pasi...
Lajme26 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur se këtyre ditëve në Kosovë është duke qëndruar një mision prej rreth 25 ekspertëve të Institutit prestigjioz “Robert Koch” nga Gjermania. Sipas ministrit Zemaj, ky grup...
Lajme26 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës dje ka miraturar rekomandimet e Ministrisë së Shëndetësisë, për lirimin e disa masave, ku ndër to është edhe heqja e kufizimit të lëvizjes. Ministri, Armend Zemaj e konfirmoi gjatë fjalimit të sotëm...
Lajme26 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, në një konferencë që po mbanë për media, foli për lehtësimin e masave për virusin Covid-19, raporton Front Online. Megjithatë, ai bëri thirrje që qytetarët të zbatojnë masat mbrojtëse, duke...
Lajme26 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, në një konferencë që po mbanë për media, foli për lehtësimin e masave për virusin Covid-19, raporton Front Online. Me këtë rast, ai tha se situata me Covid është më...
Lajme26 Shtator 2020
Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh edhe pjesë e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, Fatmire Kollçaku, në një intervistë për Front Online, ka deklaruar se Ministria e Shëndetësisë duhet të jetë shumë e kujdesshme...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.