×
 • Lajme
 • Lajme

  Zemaj u drejtohet me një porosi studentëve për nisjen e vitit të ri akademik

  FrontOnline
  01 Tetor 2020

  Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka shkruar për nisjen e vitit të ri akademik në kushte pandemie.

  Me anë të një postimi në Facebook, Zemaj ka thënë se është i vetëdijshëm për sfidat që janë përpara këtë vit akademik, mirëpo se të gjithë duhet ta ndihmojnë veten e të tjerët duke respektuar masat.

  Postimi i plotë:

  Studentë të dashur,

  Ky vit akademik nuk po fillon si zakonisht, në këtë bashkëjetesë me pandemi tashmë jemi rreshtuar edhe ne, pa dashje, por, ju assesi mos e harroni qëllimin tuaj, pse jeni aty, në rrugëtimin më të rëndësishëm, për ju dhe shtetin.

  Të nderuar student,

  I vetëdijshëm për sfidat që mund t’i keni këtë vit, ju bëjë thirrje që të na ndihmoni, duke ruajtur veten dhe të tjerët. Respektoni masat anti covid, duke qenë bashkë, ne mund t’ia dalim.

  Suksese e ju prift e mbara, qoftë një vit me shumë arritje. Sukseset Tuaja janë e ardhmja jonë!.

  Curri: Atdheu dhe Xhuli ia kaluan për shpejtësi të krijimit të lidhjes, Vivien dhe Getinjos (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme27 Shkurt 2024
  Vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës për ndalimin e dinarit ndonëse nuk e quan të “keq”, megjithatë për ish-diplomatin Blerim Canaj, i...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kryetari i LDK’së, Lumir Abdixhiku, ka pritur në takim emisarin gjerman për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin. LDK ka njoftuar se në takim...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj, ka shkuar për ngushëllime të familja e Shkumbin Hebibaj, që vdiq dje pasi u godit nga një...
  Të tjera
  Sport27 Shkurt 2024
  Trajnerit të Interit, Simone Inzaghi ia kanë vënë syrin tri skuadrat angleze, Manchester United, Chelsea dhe Liverpooli. 47-vjeçari ka kontratë me Nerazzurrët...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Mediat kanë nisur të përmendin shpesh së fundmi sesi më të pasurit e botës po përgatiten për fundin e botës, duke shtuar...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) është duke vazhduar me përkrahjen e saj ndaj Ukrainës. Në një njoftim të lëshuar nga Ministria...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Emisari BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak ka njoftuar për takimet e zhvilluar sot në Bruksel me kryenegociatorin serb, Petar Petkovic, dhe...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ushtruesi i Detyrës së Kryeprokurorit të Shtetit, Besim Kelmendi, ka mbledhur sot në takim kryeprokurorët dhe zëvendës kryeprokurorët e prokurorive të vendit....
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Suedia pritet të bëhet zyrtarisht anëtare e NATO-s në ditët apo javët në vazhdim, pasi të hënën dha miratimin edhe vendi i...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.