×
Etiketë: porosi
Lajme01 Tetor 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka shkruar për nisjen e vitit të ri akademik në kushte pandemie. Me anë të një postimi në Facebook, Zemaj ka thënë se është i vetëdijshëm për sfidat që janë...
Lajme13 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka kërkuar të shtohet kujdesi për nxënësit, fëmijët në përgjithësi në këtë fazë të ndjeshme të pandemisë. Kjo e kërkesë e Zemajt u bë një ditë para se të rifillojë...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Zëvendëspresidenti turk Fuat Oktay tha se Ankaraja “pret drejtësi nga BE-ja” dhe se vendi i tij nuk ka ndërmend të tërhiqet. “Ne nuk mbajmë mend që Evropa ta ketë mbështetur Turqinë për çdo çështje, duke...
Lajme29 Gusht 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës përmes një njoftimi për media ka dhënë parashikimin e motit për ditën e diel. Temperatura minimale do të lëvizin mes 15 dhe 17 gradë derisa maksimalja do të shkojë deri në...
Lajme18 Gusht 2020
Nipi i komandantit Adem Jashari, Bekim Jashari e përkrah nismën e organizatave të dala nga lufta për ndryshimin e ligjit për Gjykatën Speciale, por nuk beson që një gjë e tillë do të ecë përpara...
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
Ambasadori i Kosovës në Maqedoni të Veriut, Gjergj Dedaj sot përmes një shkrimi që ka publikuar në Facebook, u ka bërë thirrje subjekteve politike kosovare që të mos ndikojnë në zgjedhjet që pritet të mbahen...
Lajme06 Korrik 2020
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë ka deklaruar se virusi COVID-19 është i vërtetë.Në një publikim të kësaj Ambasade thuhet që të përcillen rekomandimet nga institucionet e shëndetësisë.“Të mbulohet goja, të mbahet...
Lajme24 Qershor 2020
Kreu i Organizatës së veteranëve, Hysni Gucati ka bërë thirrje për udhëheqësit e Kosovës dhe liderët e partive politike që të kenë qëndrime të njëjta para takimit me Serbinë në Uashington. Gucati në një shkrim...
Lajme21 Qershor 2020
Mikrobiologu, Lul Raka përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka thënë se trendi i rritjes së numrit të rasteve në javën e fundit është shqetësues, pasi kapaciteti shëndetësor i Kosovës po ngarkohet. Raka tutje...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
“Ka mënyra gjatë kohës së pandemisë të cilat mund të përdoren që t’u afrohemi votuesve. Nuk do të ketë tubime, ndërsa më me rëndësi është politikanët të dërgojnë porosi se respektohen masat”. Këtë e tha...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Nënkryetari i LSDM-së Muhamed Zekiri në Facebook bëri të ditur se ka dalë nga Klinika për Sëmundje Infektive dhe se me familjen e tij janë në shtëpi dhe siç tha gjallë e shëndosh. Me statusin...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.