Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Një ditë para nisjes së mësimit, Zemaj me porosi për nxënësit

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka kërkuar të shtohet kujdesi për nxënësit, fëmijët në përgjithësi në këtë fazë të ndjeshme të pandemisë.

  Kjo e kërkesë e Zemajt u bë një ditë para se të rifillojë procesi mësimor.

  Zemaj tha se nxënësit duhet inkurajuar për kujës të shtuar gjatë shkuarjes dhe ardhjes nga shkolla dhe se vazhdimisht duhet respektuar rregullat për pengimin dhe luftimin e pandemisë COVID-19, transmeton Indeksonline.

  Tutje ai shtoi se respektimi i këtyre rregullave, do të sjell vit të suksesshëm edhe në mësim-nxënie, edhe për shëndetin e nxënësve, për prindërit dhe arsimtarët.

  Postimi i plotë:

  Prindër të dashur, familjarë të nxënësve,

  Nesër është ditë shumë e rëndësishme për më të dashurit tanë, nxënësit. Po fillon Viti i ri shkollor.

  Nga këtu, nga shkolla “Lidhja e Prizrenit” në Deçan, ku unë fillova ditën e parë të shkollës, kërkoj nga Ju, ta shtoni kujdesin për nxënësit, fëmijët tuaj edhe në këtë fazë të ndjeshme.

  Ju lus që t’i inkurajoni ata për kujdes të shtuar gjatë shkuarjes dhe ardhjes nga shkolla dhe vazhdimisht, të respektojnë rregullat për pengimin dhe luftimin e pandemisë.

  Respektimi i këtyre rregullave, do të sjell vit të suksesit edhe në mësim nxënie, edhe për shëndetin e nxënësve, për ne si prind dhe për arsimtarët.

  Covid-19 tashmë është mes nesh, duhet të kemi kujdes, duke iu përmbajtur rekomandimeve, ne duhet të vazhdojmë me sukses mësimin në shkolla, të fitojmë edhe betejën kundër virusit e gjithsesi edhe betejën për dije.

  Mësimdhënës të çmuar, prindër dhe nxënës të dashur, urime fillimi i Vitit të ri shkollor!

  Bashkë mund t’ia dalim!

  Vendose maskën!

  Mbaje higjienën!

  Ruaje distancën!

  #QeveriaHoti

   Petrol Company  prin me çmime me të lira në derivate dhe shumë oferta të tjera
  Nga Rubrika
  Lajme23 Mars 2023
  Njohësi i proceseve politike, Jusuf Thaçi ka reaguar ndaj deklaratave që të mërkurën mbrëma i bëri kryeministri i vendit, Albin Kurti lidhur...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar me ambasadorin e Austrisë në Kosovë, Christoph Weidinger. Në këtë takim është diskutuar edhe për...
  Lajme23 Mars 2023
  Disa barnatore në Pejë shitën barna pa banderola, të cilat dyshohet se janë të kontrabanduara. Për këtë arsye, dje është bërë kontrollimi...
  Të tjera
  Kronika23 Mars 2023
  Një person raportohet të ketë qenë viktimë e grabitjes dje në fshatin Bablak të Ferizajt. Viktima mashkull ka raportuar se derisa ka...
  Lajme23 Mars 2023
  Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken that të mërkurën se nëse marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë zbatohet, kjo do t’i hapte rrugën...
  Lajme23 Mars 2023
  Një rast i vjedhjes grabitqare është raportuar dje në Sllatinë të Fushë-Kosovës. Viktima femër ka raportuar se derisa ishte duke qëndruar në...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, i ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Shenjtë të Ramazanit. Kurti ftoi për bamirësi e solidaritet....
  Lajme23 Mars 2023
  Një përleshje mes disa nxënësve ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në shkollën e mesme “Adem Gllavica” në Lipjan. Si pasojë e...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Të paktën pesë emigrantë afrikanë kanë vdekur dhe 28 të tjerë janë zhdukur pasi një varkë u mbyt pranë Tunizisë. Ata po...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.