×
Etiketë: vitit
Lajme01 Tetor 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka shkruar për nisjen e vitit të ri akademik në kushte pandemie. Me anë të një postimi në Facebook, Zemaj ka thënë se është i vetëdijshëm për sfidat që janë...
Lajme30 Shtator 2020
Rënia ekonomike në Kosovë në vitin 2020 si shkak i pandemisë Covid-19 pritet të jetë 7.2 për qind. Në projeksionet e BQK-së recesioni ekonomik në vend pritet të jetë më i thellë se sa është...
Front TV27 Shtator 2020
Përveç intervenimeve në heqjen e trupave të huaj, mijëra raste në vit kërkojnë trajtim në Klinikën e ORL-së edhe për probleme tjera shëndetësore, sidomos për shkak të sëmundjeve të fytit. Drejtori i kësaj klinike Hajdin...
Lajme26 Shtator 2020
Viti i ri akademik nuk do të fillojë me 1 tetor për studentët e vitit të parë, por vetëm për studentët e viteve vijuese, krejt kjo për shkak se ende nuk ka përfunduar procedura e...
Lajme24 Shtator 2020
Ministri i Brendshëm dhe Administratës Publike, Agim Veliu ka bërë të ditur se gjatë vitit 2019 në Divizionin për të huaj, viza dhe lejeqëndrim janë shqyrtuar 6 mijë e 800 kërkesa për leje qëndrim. Gjatë...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Kompania bioteknike amerikane ‘Moderna’, ka njoftuar se deri në fund të vitit do të prodhojë 20 milionë doza të vaksinës eksperimentale kundër coronavirusit. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, njoftimi i bërë pas aplikimit tek...
Lajme18 Shtator 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës janë mbledhur sërish sot për të diskutuar për gjendjen në arsim dhe fillimin e vitit të ri akademik. Aty është thirrur në interpelancë, ministri i Arsimit, Ramë Likaj, i cili...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Lajme18 Shtator 2020
Lëvizja Vetëvendosje e ka ftuar sot në interpelancë Ministrin e Arsimit, Ramë Likaj. LVV ka kërkuar nga Likaj të jep sqarime lidhur me planin për fillimin e vitit të ri shkollor, si dhe kushtet të...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Të dërmuar nga pandemia COVID-19, të ardhurat e turizmit në botë, në gjysmën e parë të vitit 2020, kanë shënuar një rënie prej 65 për qind. Sipas Organizatës Botërore të Turizmit të OKB-së (UNWTO), përderisa...
Lajme15 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se vetëm Shtetet e Bashkuara të Amerikës mund të sjellin marrëveshjen për njohje reciproke mes Kosovës dhe Serbisë. Të gjitha përpjekjet tjera, ai i ka quajtur të kota....
Lajme15 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se në ditën e parë të nisjes së vitit të ri shkollor janë raportuar vetëm 50 raste të reja me virusin korona, duke shtuar se është punuar në...
Lajme14 Shtator 2020
Kryetari i SBASHK-ut Rrahman Jasharaj ka përgëzuar nxënësit dhe mësimdhënësit me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor, i cili do të mbahet në kushte të vështira për shkak të pandemisë me koronavirus. Ai...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.