×
Etiketë: ri
Lajme01 Tetor 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka shkruar për nisjen e vitit të ri akademik në kushte pandemie. Me anë të një postimi në Facebook, Zemaj ka thënë se është i vetëdijshëm për sfidat që janë...
Lajme01 Tetor 2020
Viti i ri akademik 2020/2021, fillon sot në institucionet e arsimit të lartë, për studentët e vitit të dytë dhe të tretë, kurse për studentët e rinj të vitit të parë do fillojë me vonesë....
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Një tetori do të shënojë edhe zyrtarisht fillimin e vitit të ri shkollor 2020-21, me një muaj vonesë për shkak të gjendjes së krijuar me Covid 19. Një ditë para fillimit të mësimit, Ministrja Milla...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Liberali flamand Alexander De Croo do të jetë kryeministri i ri belg që do të drejtojë një qeveri koalicioni, njoftuan mediet lokale. Zgjedhja vjen 16 muaj pas zgjedhjeve dhe pas negociatave intensive, raporton ATSH. Duke...
Lajme30 Shtator 2020
Deri tani, shkencëtarët kanë konfirmuar që Covid-19 është një infeksion i frymëmarrjes, i shkaktuar nga një koronavirus i cili hyn në trupin e njeriut përmes hundës dhe gojës. Përveç simptomave të frymëmarrjes, njerëzit që vuajnë...
Lajme29 Shtator 2020
Komisioni për Legjislacion në mungesë të kuorumit për vendimmarrje nuk ka arritur të votojë draftin e parë të Kodit Civil, përkundër kërkesës së ministrit Selim Selimi se një gjë e tillë duhet të ndodhë dhe...
Lajme29 Shtator 2020
Kuvendi i Kosovës e ka zgjedhur dje Naim Qelajn Avokat të Popullit me 69 vota pro, pesë kundër dhe tri abstenime. Naim Qelaj ka qenë zëvendësministër i Drejtësisë nga radhët e AAK-së në kohën sa...
Lajme29 Shtator 2020
Sot do të bëhet dorëzim - pranimi i detyrës nga Avokati i deritanishëm i Popullit, Hilmi Jashari tek Avokati i ri i Popullit, Naim Qelaj. Kuvendi i Kosovës e ka zgjedhur dje Naim Qelajn Avokat...
Lajme28 Shtator 2020
Shefja e diplomacisë kosovare Meliza Haradinaj-Stublla ka pritur sot në një takim ambasadorin e ri të Zvicrës në Prishtinë, Thomas Kolly, me të cilën ka biseduar për zhvillimet politike në Kosovë e rajon, marrëveshjen e...
Lajme28 Shtator 2020
Avokati i sapo zgjedhur i Popullit, Naim Qelaj në betimin e tij para deputetëve të Kosovës premtoi se do të punojë në mënyrë të pavarur dhe paanshme për të avancuar të drejtat dhe liritë e...
Banka27 Shtator 2020
Pavarësisht pandemisë COVID-19, mërgata e Kosovës e ka thyer rekordin e dërgesave të parave në vendin tonë.Nga të dhënat e Bankës Qendrore të Kosovës për muajin gusht 2020, diaspora ka dërguar rreth 7 milionë euro...
Lajme26 Shtator 2020
Gjatë ditë së djeshme, zyrtarë të EULEX-it, kanë bastisur zyret e OVL-UÇK-së në Prishtinë, ku edhe kanë arrestuar kryetarin e kësaj organizate Hysni Gucatin dhe nënkryetarin, Nasim Haradinaj, raporton Front Online. Në një video të...
Lajme26 Shtator 2020
Kur duhet ta vendosni maskën dhe kur kjo nuk është e nevojshme?Ministria e Shëndetësisë ka publikuar udhëzuesin për përdorimin e maskave për mbrotje nga COVID-19.Në këtë udhëzues tregohet se kur qytetarët duhet që t’i bartin...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.