Bota/Rajoni

Alexander de Croo, kryeministër i ri i Belgjikës

Alexander de Croo, kryeministër i ri i Belgjikës
13:06 | 30 Shtator 2020

Liberali flamand Alexander De Croo do të jetë kryeministri i ri belg që do të drejtojë një qeveri koalicioni, njoftuan mediet lokale.

Zgjedhja vjen 16 muaj pas zgjedhjeve dhe pas negociatave intensive, raporton ATSH.

Duke cituar “burime të besueshme”, agjencia belge e lajmeve, Belga, tha se politikani De Croo do të kryesojë qeverinë e koalicionit me shtatë parti.

Petrol Company hap pikën më të re në Orllat me super çmime për Black Friday: Diesel 1.51€ dhe Benzinë 1.38€

Të tjera