Lajme

Studimi i ri pretendon se Covid-19 mund të shkaktojë probleme me tiroiden tek pacientët

Studimi i ri pretendon se Covid-19 mund të shkaktojë probleme me tiroiden tek pacientët
09:13 | 30 Shtator 2020

Deri tani, shkencëtarët kanë konfirmuar që Covid-19 është një infeksion i frymëmarrjes, i shkaktuar nga një koronavirus i cili hyn në trupin e njeriut përmes hundës dhe gojës.

Përveç simptomave të frymëmarrjes, njerëzit që vuajnë nga kjo sëmundje infektive gjithashtu kanë treguar simptoma të sëmundjeve të tjera të tilla si sëmundja gastrointestinale, infeksioni i syrit dhe infeksionet e trurit, transmeton Gazeta Shneta.

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera