×
Etiketë: mund
Lifestyle30 Shtator 2020
Këto janë disa arsye pse nuk mund të mbeteni shtatzënë dhe që duhet të keni kujdes më të madh. Faktorët kryesorë që zvogëlojnë shanset për të pasur një fëmijë janë të njohur: lindja dhe ushqyerja...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Politika suedeze po “zien” nga një video e publikuar ditët e fundit. Në video shihet sesi një politikan me prejardhje nga Ballkani, Darko Mamkoviq, thith kokainë në një klub. Sipas mediave të huaja, 52-vjeçari nuk...
Lajme30 Shtator 2020
Nisja e proceseve të zvarritura gjyqësore në Speciale mund të ketë ndikim të thellë mbi Kosovën dhe raportet e tensionuara të saja me Serbinë, ka shkruar e përditshmja britanike, “The Guardian” në raportin e saj...
Lajme30 Shtator 2020
Deri tani, shkencëtarët kanë konfirmuar që Covid-19 është një infeksion i frymëmarrjes, i shkaktuar nga një koronavirus i cili hyn në trupin e njeriut përmes hundës dhe gojës. Përveç simptomave të frymëmarrjes, njerëzit që vuajnë...
Lajme29 Shtator 2020
Pa deputetin Arifi, ekzekutivi ka mbetur pa votën që i duhet për të kaluar ligje. Kështu ka deklaruar për Front Online, Eugen Cakolli nga KDI-ja. Ai tha se Arifi edhe pse është paraqitur për vuajtje...
Lajme28 Shtator 2020
I pyetur se a është dashur të publikohen dosjes e Speciales nga krerët e OVL-së së UÇK-së, avokati Skender Musa tha se së pari dosjet nuk është dashur të rrjedhë nga Gjykata Speciale, pasi që...
Front TV28 Shtator 2020
Ditë më parë, Policia e EULEX-it ka arrestuar krerët e Organizatës së Veteranëve të Lutës së UÇK-së, Hysni Gucatin dhe Nasim Haradinajn. Arrestimi i tyre u bë pak ditë pasi këta të fundit i bën...
Lajme28 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, pas takimit të Komitetit për vlerësim dhe koordinim të situatës lidhur me COVID-19, tha se tashmë ka një situatë më të qetë epidemiologjike, por paralajmëroi se do të tregohen të...
Lajme27 Shtator 2020
Kryetari i PSD’së, Dardan Molliqaj, e ka sfiduar ish-Kryeministrin Albin Kurti lidhur me arrestimet e fundit të Gjykatës Speciale. Molliqaj e ka pyetur Kurtin se ku është sot ai dhe çka mund të bëhet tash...
Lajme27 Shtator 2020
Ende nuk është zbuluar ndonjë vaksinë, megjithatë institucionet shëndetësore po zotohen se Kosova do të jetë ndër vendet prioritet që do t’i dhurohen ato për luftimin e pandemisë COVID-19. Deklarata të tilla po shihen me...
Lajme27 Shtator 2020
Lideri i VV’së, Albin Kurti, ka thënë se kanë kundërshtuar krijimin e Gjykatës Speciale. Ka cituar Thaçin i cili kishte thënë se kush nuk e voton Specialen është tradhtarë. “Thaçi bashkë me udhëehqësit e LDK’së...
Lifestyle26 Shtator 2020
jatë natës trupi juaj djeg midis 300 dhe 400 kalori, kjo pothuajse është e barabartë me sasinë e energjisë që ju harxhoni gjatë një ore. Ekspertët pohojnë se gjumi cilësor mund të kontribuojë në humbjen...
Lajme26 Shtator 2020
re herë radhazi, në Organizatën e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kanë arritur dosje të ndjeshme dhe konfidenciale të Gjykatës Speciale që përfshinë emra të të dyshuarve, dëshmitarëve dhe dokumente të tjera...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.