×
Etiketë: probleme
Lajme30 Shtator 2020
Deri tani, shkencëtarët kanë konfirmuar që Covid-19 është një infeksion i frymëmarrjes, i shkaktuar nga një koronavirus i cili hyn në trupin e njeriut përmes hundës dhe gojës. Përveç simptomave të frymëmarrjes, njerëzit që vuajnë...
Lifestyle29 Shtator 2020
Tiroidja është një gjëndër e vogël në formën e fluturës që ndodhet poshtë laringut. Ajo është e lidhur ngushtë me trurin dhe komunikimi kryhet nëpërmjet hormoneve. Tiroidja shfrytëzon jodin që marrim nga ushqimet për të...
Lajme24 Shtator 2020
Organizata Demokracia Studentore, ka kërkuar nga rektori i Universitetit të Prishtinës, Naser Sahiti që ta hartojë një draft rregullore, e cila do t’i suspendonte profesorët që kanë probleme me ligjin, profesorët që janë duke u...
Lajme12 Shtator 2020
Shefi i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj po shpreson që Ministria e Bujqësisë do t’i qaset me seriozitet vreshtarëve dhe venarëve të Rahovecit, pasi po vazhdojnë të kenë probleme të...
Lajme06 Shtator 2020
Pushimet e menjëhershme nga plazhi në bjeshkë shpesh shoqërohen me mite nëse është e këshillueshme nga ana mjekësore. Mirëpo, internisti dhe kardiologu Gani Bajraktari thotë se kjo nuk paraqet asnjë problem. Sigurisht, ai thekson se...
Kronika29 Gusht 2020
Pas një mosmarrëveshjeje me familjarët e saj një vajzë 19 vjeçare nga Kamenica, mbrëmë rreth mesnatës ka tentuar të vetëvritet duke kërcyer nga kati u dytë i shtëpisë së saj. Ajo ka marrë lëndime trupore,...
Lajme27 Gusht 2020
Ministri i Ministrisë së Arsimit Shkencës, Ramë Likaj, pas një mbledhje që mbajti me SBASHK’un, IKSHPK’në dhe përfaqësuesit e MSH’së, bëri të ditur se fillimi i vitit të ri shkollor do të shtyhet për datën...
Lifestyle27 Gusht 2020
Diabeti është çrregullimi i metabolizmit që reflektohet në paraqitjen e sasisë jonormale të glukozës në gjak, si pasojë e rezistencës së qelizave të gjakut ndaj insulinës, apo si pasojë e sasisë së vogël të insulinës...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Partnerët e koalicionit LSDM dhe BDI kanë një shumicë të vogël parlamentare dhe mosbesimi ndaj tyre është shumë i madh, gjë që mund të ndikojë në stabilitetin e qeverisë. Një ndjenjë entuziazmi dhe shprese mbizotëroi...
Lajme12 Gusht 2020
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri ka thënë se kanë marrëdhënie të shkëlqyeshme me LDK-në dhe se nuk ka pasur ashpërsim të tyre. Ai ka thënë se do t’i forcojnë këto raporte meqë koalicioni qeverisës është...
Lajme11 Gusht 2020
Instituti Demokratik i Kosovës ka shpalosur gjetjet nga analiza e burimit të problemeve në moszbatimin e rekomandimeve të Auditorit të Përgjithshëm nga komunat e Kosovës. Diana Metushi Krasniqi tha se KDI së bashku me koalicionin...
Bota/Rajoni07 Gusht 2020
Shumica e personave të infektuar në Wuhan që prej fillimit të epidemisë së koronavirusit vazhdojnë të kenë probleme me mushkëritë tre muaj pasi kanë dalë nga spitali. Ky është përfundimi i një studimi të ri...
Lajme28 Korrik 2020
Gjini për situatën me COVID-19: Spitali i Gjakovës po përballet me probleme, në vjeshtë situata mund të jetë më e rëndë Kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini ka folur për situatën pandemike me COVID-19...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.