×
Etiketë: akademik
Lajme01 Tetor 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka shkruar për nisjen e vitit të ri akademik në kushte pandemie. Me anë të një postimi në Facebook, Zemaj ka thënë se është i vetëdijshëm për sfidat që janë...
Lajme01 Tetor 2020
Viti i ri akademik 2020/2021, fillon sot në institucionet e arsimit të lartë, për studentët e vitit të dytë dhe të tretë, kurse për studentët e rinj të vitit të parë do fillojë me vonesë....
Lajme26 Shtator 2020
Viti i ri akademik nuk do të fillojë me 1 tetor për studentët e vitit të parë, por vetëm për studentët e viteve vijuese, krejt kjo për shkak se ende nuk ka përfunduar procedura e...
Lajme20 Shtator 2020
Viti i ri akademik 2020/2021, do të fillojë më 1 tetor, për studentët e vitit të dytë dhe të tretë, kurse për studentët e rinj të vitit të parë do fillojë më vonesë, thotë Xhavit...
Lajme19 Shtator 2020
Maturantët të cilët e kanë kaluar me sukses Testin e Maturës e që planifikojnë t’ia mësyjnë për studime Universitetit të Prishtinës, shumë shpejt do të njoftohen për detajet e konkursit për pranim. Kështu kanë bërë...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Dyshime të reja kanë dalë në shesh në lidhje me helmimin e liderit të opozitës ruse, Alexei Navalny. Sipas agjencisë Ruters, agjenti nervor që u përdor për të helmuar Navalny është gjetur në një shishe...
Lajme18 Shtator 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës janë mbledhur sërish sot për të diskutuar për gjendjen në arsim dhe fillimin e vitit të ri akademik. Aty është thirrur në interpelancë, ministri i Arsimit, Ramë Likaj, i cili...
Lajme25 Gusht 2020
Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj, ka marrë vendim për ndarjen e e bursave për studentët elitarë të universiteteve publike për vitin akademik 2019/2020. Përfitues të bursave janë 1.516 studentë të dy niveleve të...
Front TV18 Gusht 2020
Vonesa e shtyerje, shkaku i pandemisë, nuk do të ketë. Viti i ri akademik 2020/21 do të nisë me 1 tetor në të gjitha Universitetet publike në vend, por jo për të gjithë studentët. Brucoshat,...
Lajme18 Gusht 2020
Konferenca e Rektorëve e Universiteteve Publike të Kosovës në mbledhjen e mbajtur më datë 14 gusht, shqyrtoi procesin e fillimit të vitit të ri akademik 2020/21, në situatën e vazhdueshme të pandemisë COVID-19. Në këtë...
Lajme15 Gusht 2020
Sot mbushen pesë vjet qëkur u nda nga jeta akademik Esat Stavilevci. Ai u lind më 11 korrik 1942 në Gjakovë, ku kreu shkollimin fillor dhe të mesëm, ndërsa Fakultetin Juridik në Prishtinë. Studimet pasuniversitare...
Lajme10 Gusht 2020
Grupi Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje inicioi interpelancë për ministrin e Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj, në lidhje me fillimin e vitit shkollor Grupi Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje ka dorëzuar kërkesën për interpelancë ndaj ministrit të...
Lajme25 Korrik 2020
Deputeti i VV’së, Fitim Uka, ka thënë se Ramë Likaj ka emëruar në Bordin e Universitetit të Pejës motrën e deputetit të AAK’së dhe Shefin e grupit të Këshilltarëve të AAK’së në Pejë. Ai nuk...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.