×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Dyshime të reja për helmimin e opozitarit rus, agjenti nervor është gjetur në shishen e ujit

  FrontOnline
  18 Shtator 2020

  Dyshime të reja kanë dalë në shesh në lidhje me helmimin e liderit të opozitës ruse, Alexei Navalny.

  Sipas agjencisë Ruters, agjenti nervor që u përdor për të helmuar Navalny është gjetur në një shishe uji në dhomën e tij të hotelit në qytetin siberian të Tomsk.

  Diçka të tillë e ka bërë të ditur vetë Navlny me anë të një video në Instagram, ku disa mbështetës të tij janë futur në dhomën e hotelit.

  Ata kanë gjetur provat pas kërkimeve të bëra në sendet e mbetura, duke hedhur poshtë pretendimet që lideri i tyre është helmuar në aeroport.

  Navlny u sëmur rëndë gjatë një udhëtimi me avion, teksa u dërgua më urgjencë për kurim në Berlin të Gjermanisë.

  Laboratore të ndryshme në Gjermani, Francë dhe Suedi kanë dalë në konkluzionin se Navalny është helmuar me një agjent nervor Novichok, i përdorur nga ushtria sovjetike.

  Pompa e derivateve me çmimet më të lira në Kosovë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Një foshnje 9-muajshe ka vdekur në Spitalin e Përgjithshëm në Ohër. Kështu ka bërë të ditur SPB-Ohër, njofton Klankosova.tv. Në njoftim thuhet...
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Kryesia e Bashkimit Demokratik për Integrim mbajti takim të jashtëzakonshëm në selinë në Tetovë. Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti thotë se LSDM...
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Ministri i Brendshëm i Shqiprisë, Taulant Balla gjatë vizitës zyrtare që po zhvillon në Spanjë u prit në një takim në Drejtorinë...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Ambasadori i Bosnje-Hercegovinës në Kombet e Bashkuara, Zllatko Llagumxhija ka bërë të ditur se është arritur pajtueshmëri për tekstin përfundimtar të rezolutës...
  Lajme18 Maj 2024
  Këshilltari i zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi, Klisman Kadiu, ka thënë se Serbia po vazhdon politikën e saj destruktive pa u ndëshkuar, ndërsa Kosova...
  Sport18 Maj 2024
  Ish sulmuesi i Arsenalit dhe Manchester Unitedit Robin van Persie ka marrë pozitën e trajnerit të skuadrës holandeze SC Heerenveen, duke nënshkruar...
  Lajme18 Maj 2024
  Në Objektin e Qeverisë, Kryeministri Albin Kurti dhe ministri i Financave, Hekuran Murati sot morën pjesë në konferencën për shënimin e fillimit...
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka dhënë një njoftim zyrtar për megaoperacionin që goditi grupet kriminale në disa...
  Lajme18 Maj 2024
  Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Elmi Reçica komentoi deklaratën e presidentës Osmani se anëtarësimi i Kosovës në KIE mbetet vetëm çështje...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.