×
Etiketë: është
Kronika01 Tetor 2020
Një e mitur është dhunar nga një person ,transmeton FrontOnline. Sipas rapotit të policisë për këtë rast ka qenë në dijeni edhe një vajze,por nuk raportuar asgjë.Tani viktima është dërguar të bëjë ekzaminimin mjeko-ligjor,ndërsa të...
Lajme30 Shtator 2020
Gazetari Milaim Zeka ka thënë në T7 se kryetari i VV-së po gënjen të gjithë kur po thotë se do i mbronte veteranët nga Gjykata Speciale. “Albin Kurti është abuzuesi i shekullit”, tha ai. “Nuk...
Lifestyle30 Shtator 2020
Problemet e përqendrimit dhe vëmendjes të shkaktuara nga pagjumësia ose gjumi i dobët mund të lehtësohen, sipas një studimi të fundit. Hulumtimi i parë Hulumtimi përfshiu 44 vullnetarë, të moshës 21 deri 50-vjeç. Në tre...
Lajme30 Shtator 2020
Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, njëherësh deputet i Kuvendit, Enver Hoxhaj, në emisionin “Përballje” me kryeredaktorin Muhamet Hajrullahu në Telegrafi, ka folur për 100 ditëshin e Qeverisë Hoti, marrëveshjen e arritur në...
Lajme30 Shtator 2020
Bas Martens u paraqit me disa kërkesa e jo pak vërejtje në seancën e djeshme gjyqësore në Tribunalin Special në Hagë. Avokati holandez, që dje ishte mbrojtës kujdestar i Nasim Haradinajt, po tenton që nënkryetarit...
Lajme30 Shtator 2020
Ambasadori i ShBA’ve në Beograd, Anthony Godfrey, ka thënë se Marrëveshjen e Washingtonit e sheh si zotim politk dhe jo si një marrëveshje ligjërisht të obligueshme sepse idea për një normalizim ekonomik është e rëndësishme...
Lajme30 Shtator 2020
Emisari Special për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka kryer kontrollën rutinore 3 mujore për kancer. Ai ka publikuar një fotografi në profilin e tij në Instagram ku ka treguar se pas kontrollave mjeku i ka...
Lajme30 Shtator 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e...
Kronika29 Shtator 2020
Prokuroria Speciale e Kosovës, ka ngritur aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë – Departamenti Speciale, kundër të pandehurit B.M. për veprën penale “Kontrabandimi me migrantë”, në kundërshtim me nenin 170 paragrafi 1 lidhur me nenin...
Lajme29 Shtator 2020
Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, ka thënë Beogradi është absolutisht gjithmonë i gatshëm për një dialog me Prishtinën, por që ka probleme serioze në dialog. Sipas tij përfaqësuesit e Prishtinës...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Nuk kanë të ndalur paralajmërimet drejt Greqisë nga presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan sa i përket situatës në Mesdheun Lindor. Nga njëra anë, ai duket i hapur për dialog me Greqinë dhe BE-në, ndërsa...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Komandanti i KFOR-it gjeneral-major Michele Risi ka deklaruar gjatë një konference të Fondacionit të Kolegjit të Mbrojtjes së NATO-s në Romë, se formimi i asociacionit të komunave me shumicë serbe është çështje e diskutueshme e...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Një nga konfliktet “e ngrira” të Europës ka shpërthyer përsëri. Në të gdhirë të së dielës, ushtria armene i është kundërpërgjigjur blindave dhe avionëve e Azerbajxhanit. Dhjetëra njerëz janë vrarë, duke përfshirë edhe civilë, ndërsa...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.