×
Etiketë: është
Lajme25 Shtator 2020
Nasim Haradinaj ka reaguar pas aksionit të sotëm në zyrat e organizatës nga EULEX. Nënkryetari i OVL-UÇK-së, Nasim Haradinaj ka reaguar pas aksionit të sotëm në zyrat e organizatës nga EULEX. Ai nuk gjendet në...
Front TV25 Shtator 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovë ku po flitet për Ligjin e Rimëkëmbjes Ekonomike ka thënë se nuk është hera e parë që Lidhja Demokratike e Kosovës...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Aeroplani i rrëzuar mbi vendin e quajtur Loznica, në Serbi, është i Ushtrisë serbe. Sapo janë publikuar edhe fotografitë e para nga ky aksident tragjik ajror. Deri tani është e sigurt se piloti ka vdekur,...
Lajme24 Shtator 2020
Ish presidenti Fatmir Sejdiu ka thënë se ka raporte korrekte me partitë politike, por ka edhe hatërmbetje me individ të caktuar si brenda LDK-së ashtu edhe partive tjera. Këto komente ish shefi i shtetit i...
Lajme24 Shtator 2020
Emisari i Posaçëm e presidentit të SHBA’së, Donald Trump, për dialogun Kosovë–Serbi, Richard Grenell, në llogarinë e tij në Twitter ka shpërndarë lajmin e Gazetës Express ku thuhet për Liqenin e Ujmanit se ky është...
Lajme24 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar me kryetarin e Tiranës, Erion Veliaj. Thaci ka bërë një postim në Facebook për takimin e tij me Veliajn, si dhe ka lavdëruar punën e tij. “Gjithmonë kënaqësi...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Shkencëtarët për herë të parë e vëzhguan objektin SO 2020 më 19 gusht duke përdorur sistemin Pan-yjet në Havaje. Pan-yjet specializohen në zbulimin e fenomeneve të shkurtra dhe objekteve që lëvizin shpejt, duke e bërë...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
‘Një jashtëtokësor u vra afër një baze ushtarake amerikane në vitin 1978’, sipas ish-majorit të forcave ajrore amerikane George Filler. Raporti i një oficeri ushtarak në pension mbi incidentin e pretenduar përshkruhet në detaje në...
Lajme24 Shtator 2020
Në mëngjesin e të enjtes, një kosovar ka mbetur i vdekur në Zvicër. Sipas raportimeve deri te vdekja e tij ka ardhur pas një mosmarrëveshjeje familjare në një apartament në rrethin 2 të Cyrihut. Reporteri.net...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Një gazetar kinez i cili ishte zhdukur pasi në shkurt kishte raportuar ndër të parët për pandeminë e coronavirusit në Wuhan, më në fund është gjetur ka njoftuar një mik i tij, duke theksuar se...
Lajme24 Shtator 2020
Salih Mustafa, ish- shef i inteligjencës së FSK-së dhe ish-eprori i UÇK-së në zonën Operative të Llapit, i cili e ka drejtuar njësitit të quajtur BIA, është i arrestuari i parë i Speciales. Ai është...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Presidenti, Ilir Meta, ngriti alarmin për ndërtimin pa kriter të hidrocentraleve në Shqipëri. Duke nënvizuar faktin se Shqipëria ka dendësinë më të lartë të HEC-eve në rajon, kreu i Shtetit me shqetësim tha se nuk...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Presidenti, Ilir Meta, ngriti alarmin për ndërtimin pa kriter të hidrocentraleve në Shqipëri. Duke nënvizuar faktin se Shqipëria ka dendësinë më të lartë të HEC-eve në rajon, kreu i Shtetit me shqetësim tha se nuk...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.