×
Etiketë: fundit
Lajme30 Shtator 2020
24-orëshi i fundit në Kosovë: Ndodhën 89 aksidente e u shqiptuan një mijë gjoba Brenda 24 orëve të fundit në vend kanë ndodhur 89 aksidente, prej të cilave 43 kanë përfunduar me persona të lënduar....
Lajme29 Shtator 2020
Ka filluar intervistimi i nënkryetarit të Organizatës së Veteranëve të UCK-së, Nasim Haradinaj para trupit gjykues të Speciales, raporton Front Online. Ai ka thënë se nuk e arsyeton arrestimin e tij. "Nuk janë sjell keq...
Lajme29 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit janë regjistruar 54 raste të reja pozitive me koronavirus në Kosovë, ndërsa edhe një herë nuk është regjistruar asnjë vdekje, ka bërë të ditur ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj. Në...
Lajme28 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj përmes një postimi në Facebookka treguar se nga 645 testime që janë kryer në 24 orët e fundit, 48 prej tyre kanë rezultuar pozitivë. Ndërsa ka bërë të ditur po...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit janë kryer 832 testime dhe janë konfirmuar 106 të prekur me virusin SARSCOV2 dhe 2 viktima. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën thirrje qytetarëve të mos e ulin...
Lajme26 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit, në Kosovë 77  persona janë shëruar nga Covid-19, raporton Front Online. Një gjë e tillë është bërë e ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik. Njoftimi i IKSHPK:  77 TË...
Lajme26 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit, në Kosovë janë raportuar edhe 46  raste të reja me Covid-19, raporton Front Online. Një gjë e tillë është bërë e ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik. Njoftimi i...
Kronika26 Shtator 2020
48 aksidente në trafik janë shkaktuar vetëm në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton Front Online. Policia e Kosovës ka bërë të ditur se 15 aksidente kanë qenë me të lënduar, ndërsa 33 aksidente...
Lajme25 Shtator 2020
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka theksuar se publikimi i dosjeve të Gjykatës Speciale ka qenë i gabuar dhe do ta dëmtojë më shumë shtetin tonë dhe të akuzuarit. Ai thekson se tentimi për të...
Lajme25 Shtator 2020
Kuvendi i Kosovës ka hedhur përsëri në votim, në parim, projektligjin për rimëkëmbje ekonomike ku vetëm 60 deputetë morën pjesë në votim, dhe projektligji do të votohet përsëri në seancën e ardhshme. Për çka ka...
Kronika25 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit kanë ndodhur gjithsej 38 aksidente trafiku, prej tyre 17 kanë përfunduar me të lënduar, ndërsa 21 me dëme materiale. Policia njofton se për shkelësit e trafikut janë shqiptuar 1 mijë...
Lajme24 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit,  asnjë person me Covid-19 nuk vdekur në Kosovë, transmeton Front Online. Një gjë e tillë është bërë e ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik. Njoftimi i IKSHPK: 87 TË...
Kronika24 Shtator 2020
Prokurori i Shtetit njofton opinionin se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur 49 aktakuza kundër 84 personave, për vepra të ndryshme penale. Po ashtu, me urdhër të Prokurorit të Shtetit, janë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.