×
Etiketë: reja
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Shteti fqinj i Kosovës, Mali i Zi, vazhdon të përballet me gjendje të rëndë sa i përket koronavirusit. Në 24 orët e fundit, në këtë vend janë shënuar 197 raste të reja pozitive me COVID-19,...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka raportuar sot për tre persona të vdekur dhe 131 persona të prekur me COVID-19 në 24 orët e fundit. Më së shumti raste të reja janë konfirmuar në Tiranë...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Janë regjistruar 194 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni të Veriut, bën të ditur Ministria e Shëndetësisë. Shkupi ishte qyteti me numrin më të madh të të infektuarve, me gjithsej 77 të tillë. Kurse,...
Lajme30 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, ka bërë të ditur se sot nga 560 të testuar vetëm 46 raste kanë rezultuar pozitive me Koronavirus. Postimi i plotë: Bashkë po i gëzohemi faktit që Kosova edhe sot...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Gjermania ka regjistruar mbi 1 mijë e 700 raste të reja me koronavirus. Gjermania ka publikuar bilancin ditor me COVID-19. Ajo raportoi 1,798 raste të reja me koronavirus, raporton Reuters, transmeton lajmi.net. Shifrat e 24 orëve...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka njoftuar për 127 raste të reja dhe 4 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit. Ndërkohë, lajm i mirë është se në 24 orë janë shëruar nga virusi...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë konfirmuar 127 raste të reja dhe 4 viktima nga covid-19 në 24 orët e fundit. Në spitalin Infektiv dhe në “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 190 pacientë, ku...
Lajme29 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë së Kosovës, Armend Zemaj, ka konfirmuar edhe 54 raste të reja me Coronavirus brenda 24-orëve në Kosovë, raporton Front Online. Njoftimi i plotë: Se Kosova është më mirë se vendet e rajonit...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Instituti gjerman për sëmundje ngjitëse “Robert Koch” ka njoftua se gjatë 24 orëve të kaluara në Gjermani janë shënuar 11 të vdekur nga Coronavirusi. Në këtë mënyrë, numri i përgjithshëm i viktimave të sëmundjes së...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Holanda, nga sot, nis me zbatimin e masave të reja kundër koronavirusit, pasi numri i rasteve të reja në ditë i është afruar tashmë 3-mijëshit. Shumë qytetarë, për herë të parë, do të këshillohen të...
Lajme29 Shtator 2020
Ish-deputeti Milaim Zeka, ka thënë se këtë javë do të ketë arrestime të reja nga Gjykata Speciale. “… Këtë javë pritet të ketë edhe arrestime tjera nga Gjykata Speciale”, ka thënë Zeka, për Kanal10. Ai...
Lajme28 Shtator 2020
Ish-deputeti Milaim Zeka, ka thënë se këtë javë do të ketë arrestime të reja nga Gjykata Speciale. “… Këtë javë pritet të ketë edhe arrestime tjera nga Gjykata Speciale”, ka thënë Zeka, për Kanal10. Ai...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Rreth 4 mijë raste të reja kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në Mbretërinë e Bashkuar. Ndërsa, gjatë të dielës janë raportuar 5 mijë e 693 raste me COVID-19, thuhet sipas shifrave nga Departamenti i Shëndetit...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.