Bota/Rajoni

Britania raporton rreth 4 mijë raste të reja me COVID-19

Britania raporton rreth 4 mijë raste të reja me COVID-19
18:04 | 28 Shtator 2020

Rreth 4 mijë raste të reja kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në Mbretërinë e Bashkuar.

Ndërsa, gjatë të dielës janë raportuar 5 mijë e 693 raste me COVID-19, thuhet sipas shifrave nga Departamenti i Shëndetit dhe Kujdesit Social.

Që nga fillimi i pandemisë Mbretëria e Bashkuar numëron rreth 440 mijë raste të reja dhe ai i vdekjeve ka arritur në 42 mijë, përcjell BBC.

Menaxho shpenzimet dhe fito zbritje me aplikacionin e Petrol Company

Të tjera