×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Dy të vdekur dhe 194 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

  FrontOnline
  30 Shtator 2020

  Janë regjistruar 194 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni të Veriut, bën të ditur Ministria e Shëndetësisë.

  Shkupi ishte qyteti me numrin më të madh të të infektuarve, me gjithsej 77 të tillë.

  Kurse, gjatë 24 orëve të fundit në këtë vend janë regjistruar edhe dy raste të vdekjeve si pasojë e koronavirusit, ndërsa shërbim gjetën 158 pacientë.

  Deri më tani në Maqedoni të Veriut janë bërë gjithsej 188.777 testime për Covid-19, ku 2279 vazhdojnë të jenë ende aktive.

  Vedat Bajrami banori më i ri në Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Mbretëria e Bashkuar ka ngrirë asetet e gjashtë shefave të burgjeve ruse në krye të kolonisë penale të Arktikut ku vdiq lideri...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti nesër do të paraqitet në Facebook, ku ka paralajmëruar se do ta japë “lajmin...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Donald Trump në një interviste me Fox News ka krahasuar problemet e tij ligjore me persekutimin e figurës së opozitës ruse Alexei...
  Të tjera
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Donald Trump në një interviste me Fox News ka krahasuar problemet e tij ligjore me persekutimin e figurës së opozitës ruse Alexei...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka deklaruar se marrëdhëniet ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës nuk janë për...
  Front TV21 Shkurt 2024
  Ambasadori i Gjermanisë, Jorn Rohde, ai francez, Olivier Guerot dhe ambasadori i Italisë, Antonello De Riu, kanë shkuar në Qeveri të Kosovës...
  Vip21 Shkurt 2024
  Aktori dhe komediani Eewen Macintosh, i cili luajti Kit Bishop në serialin "The Office", vdiq në moshën 50-vjeçare. Ewan Mackintosh ishte më...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Alexei Navalny mund të jetë vrarë nga një grusht në zemër, një teknikë e përdorur dikur nga agjentët sekret në kohën e...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Me propozim të prokurorit special Ilir Morina, është mbyllur për publikun gjykimi ndaj të akuzuarit Dejan Raciq, i cili ngarkohet për dhunim...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.